{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

HRÁČKA TÝDNE MAROSZOVÁ: POHODA PLYNE ZE SKVĚLÉHO TÝMU

Obrázek ke článku
14. 5. 2021

Vítkovické florbalistky drží po prvním semifinálovém víkendu nad svým městským rivalem náskok 2:0 na zápasy a jdou tak v šlépějích svých mužských kolegů. V prvním duelu ostravského derby se blýskla zejména mladá reprezentantka Vendula Maroszová, která dvakrát skórovala a třikrát na vstřelenou branku nahrála, čímž si ve facebookové anketě Českého florbalu vybojovala status Holba hráčky týdne.

S florbalem začínala v prvoligovém klubu FBC Třinec, hned rok na to už se proháněla v modrožlutém dresu v pozici útočnice ostravského FBC a svými výkony se rok co rok posouvala kupředu. Sedmnáctileté Vendule Maroszové stačilo pár sezon na obrovský florbalový posun, díky kterému si vybojovala stabilní místo v A-týmu Vítkovic.

A i v tom se mladá florbalistka patřičně činí, v předešlé předčasně ukončené sezoně zvládla v 1. lize juniorek posbírat úctyhodných 51 bodů v pouhých 22 zápasech. V následném play-off navíc během dvou duelů hned šestkrát skórovala, dvakrát do proměněné brankové příležitosti nahrávala a není tak divu, že tímto výkonem neunikla pozornosti trenéra ženského kádru Tomáše Martiníka.

Již ve druhém ročníku, který trávila ve vítkovických barvách se tak Vendula Maroszová objevila v nejvyšší české ženské soutěži, kde během dvaceti zápasů základní části posbírala 34 kanadských bodů za 19 branek a 15 asistencí. Svou formu navíc přenesla i do vyřazovacích bojů, ve kterých s Vítkovicemi dosud dokráčela až do semifinále proti svému bývalému klubu, FBC Ostravě.

A že mu nic nedarovala, dokazují její statistiky z prvního vzájemného duelu (2+3), ve kterém svým bývalým spoluhráčkám poslala hned dva dárky na přivítanou a na dalších třech měla ceněnou spoluúčast. „Já si prostě jen celkově užívám své první play-off v ženské kategorii. Nějak se proto snažím nevnímat, proti komu hrajeme, a soustředím se jen na náš tým a naši hru,“ uvedla na otázku ohledně nervozity ze střetu se svým bývalým klubem.

Góly i nahrávky ji navíc mohou těšit o to víc, že se zdály být těmi rozhodujícími. Sedmnáctiletá mládežnická reprezentantka totiž skórovala hned jako první ze všech, čímž otevřela gólový účet úvodního semifinálového duelu, a pak ještě nahrávala na druhou, třetí a pátou branku svého týmu, které ve všech případech znamenaly vítkovické vedení.

Svůj povedený výkon pak symbolicky také uzavřela poslední brankou duelu, která pro domácí rytířky znamenala výhru 9:4. A jak tento duel zpětně hodnotí? „Myslím si, že zápas celé lajně docela sedl směrem do útoku a taky při mně určitě stálo štěstí. Navíc mám kolem sebe celkově zkušené hráčky a skvělý tým, který mi dodává herní pohodu,“ pochvaluje si.

Po úspěšném víkendu na ní navíc čekal další úspěch v podobě virtuální trofeje za Holba hráčku týdne. „Samozřejmě mě to ocenění potěšilo, ale spíš mě těší to, že jsme týmově zvládly obě víkendová utkání,“ uzavírá spokojeně.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek