{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HRÁČKY BULLDOGS BY RÁDY DOTÁHLY, CO NAPOSLEDY NEVYŠLO

Obrázek ke článku
25. 8. 2020

Minule jim play-off uniklo, teď to chtějí změnit. Florbalistky Bulldogs Brno se připravují na druhý ročník v Extralize žen, kde se v tom minulém uvedly řadou dobrých výkonů. Podaří se jim ale na ně navázat?

Buldočky se staly příjemným zpestřením uplynulého ročníku Extraligy žen. Jako nováček bojovaly do posledního kola o postup do play-off a ukázaly, že si místo mezi elitou zaslouží. Vyřazovací část jim v konečném součtu utekla jen o tři body. Sebevědomě hrály Brňanky také v play-down, než za stavu 2:0 na zápasy s Libercem skončila sezona.

Slušné výsledky měly Bulldogs i proti soupeřkám, které skončily v tabulce nad nimi. Porazily například Panthers Praha 5:4 po nájezdech nebo Bohemians 6:5. Ve statistikách táhla družstvo Michaela Žáková, která překonala dvacetibodovou hranici díky sedmnácti gólům a osmi asistencím.

Pouze o tři body méně měla juniorská reprezentantka Pavlína Bačová, jež ale přestoupila do FBC Ostrava. Do Švýcarska pak odešla další z opor týmu Anna Bachratá. Bulldogs však posílily o Andreu Plavcovou z Bohemians a o hráčky, které přišly z juniorské kategorie.

„Letní přípravu hodnotím velice pozitivně. S novým kondičním trenérem jsme se zaměřili především na silový rozvoj, což bylo pro nás proti minulým rokům něco nového,“ vystihla kapitánka buldoček Aneta Koláčková. Proto věří, že družstvo bude z poctivé přípravy těžit v celé následující sezoně. „Nálada v týmu je dobrá. Po nedohraném minulém ročníku se všichni těšíme opět na hřiště,“ zmínila.

A výsledkové cíle? O nich mají Bulldogs totožnou představu jako posledně. „Do sezony budeme vstupovat se stejným cílem jako loni, a to probojovat se do play-off,“ potvrdila brněnská kapitánka.

Změny v kádru

Příchody: Andrea Plavcová (FbŠ Bohemians), Eliška Hroudná, Jana Prátová, Tereza Šípková (vš. z juniorky)
Odchody: Pavlína Bačová (FBC Ostrava), Anna Bachratá (Floorball Riders Dürnten Bubikon Rüti), Lucie Mišůnová (FBC Třinec), Martina Babáčková, Barbora Greiplová, Linda Hyksová, Gabriela Komínková (vš. přerušení kariéry)

A jak se brněnské kapitánce Anetě Koláčkové dařilo v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek