HRÁČKY PANTHERS POSLALY ELITE DO 1. LIGY

9. 4. 2017

Druhé kolo play-down Extraligy žen mezi pražskými týmy Panthers a Elite dospělo do svého čtvrtého utkání. Hráčky Panthers vedly 3-0 na zápasy a sérii zakončily skutečně ve velkém stylu. Svým soupeřkám uštědřily debakl 8:0 a poslaly je o patro níže, do 1. ligy. Pro sebe tím vybojovaly možnost hájit extraligovou příslušnost v baráži.

Domácí hráčky šly hned od začátku jasně za svým cílem. Vstoupily do zápasu aktivně a v osmé minutě vedly 2:0. Ve zbytku úvodní třetiny ale gólově zvolnily a tak tento stav svítil na výsledkové tabuli i na konci první části. „Povedl se nám vstup do utkání. Myslím si, že jsme měli větší klid na balónu, než poslední tři zápasy,“ hodnotil úvod zápasu trenér Panthers Lukáš Jenšík.

Prostřední část zápasu byla naprosto vyrovnaná, co se týče střeleckých pokusů. V gólovém ohledu to byla úplně jiná káva. Domácím hráčkám do sítě spadlo doslova vše, na co sáhly. Vstřelily čtyři branky a do šaten odcházely za stavu 6:0. „Ve druhé třetině jsme po dlouhé době byly produktivní. Měli jsme štěstíčko v zádech,“ ocenil přízeň osudu Jenšík.

Třetí třetina se více méně dohrávala. Hráčky Elite se sice pokoušely o čestný gólový zápis, to se jim ale nepodařilo. Florbalistky Panthers přidaly další dvě branky a zápas v poklidu dovedly do vítězného konce. „Tomuto zápasu jsme jednoznačně dominovali. Závěrečnou část utkání jsme chtěli dohrát bez obdrženého gólů a zápas si užít. Také jsme si chtěli zvednout sebevědomí, což se snad povedlo. Od příštího týdne se budeme připravovat na baráž,“ popsal průběh utkání a nastínil nejbližší plány trenér Panthers.

Trenér sestupujícího Elite Stanislav Richter si po utkání posteskl nad slabou produktivitou svých svěřenkyň. „Dnes jsme hráli nejotevřenější zápas v sérii. Bohužel jsme ani jednou neskórovali. Gratuluji soupeřkám k prodloužení sezóny a děkuji našim hráčkám za sezonu,“ našel po utkání prostor pro chválu a gratulace.

Elite v extralize nahradí tým střešovického Tatranu. Panthers ještě čeká barážová bitva, kterou hráčky svedou s týmem brněnských Bulldogs.