{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

HRAJU DOMA NA CHODOVĚ I V JIČÍNĚ, LÍČILA NÁVRAT BACHMAIEROVÁ

Obrázek ke článku
14. 3. 2018

Vrátila se do známého prostředí, ve kterém zažila největší úspěch dosavadní kariéry. Nyní ovšem přijela Kristýna Bachmaierová (vpravo) na pražský Chodov jako soupeř. Sedm let strávených v hale na Jižním Městě v ní zakořenilo natolik, že při příchodu zamířila do domácí šatny, ze které ji musel vyhánět správce. Třiadvacetiletou útočníci Jičína těší, že ve čtvrtfinálové sérii odehraje všechny zápasy na domácím hřišti.

Několik let jste strávila na Chodově. Co vám probliklo hlavou jako první, když si Chodov vybral do play-off právě Jičín?
Že hraju vlastně doma. Mám to kousek z domova a Chodov je asi pro mě nejsympatičtějším týmem z elitní čtveřice. Musím si ale přiznat, že s Jičínem můžeme Chodov v play-off maximálně potrápit, nikoli však porazit.

Na vlastním hřišti budete hrát jak na Chodově, tak i nyní v Jičíně. Je tato série pro vás jako domácí?
Přesně tak. Už předtím jsem říkala, že hraju vlastně doma. Jak tady na Chodově, tak v Jičíně.

Jaké to pro vás bylo objevit se na Chodově po tolika letech najednou v roli hosta?
Popravdě to nic zvláštního nebylo. Jediný rozdíl byl v tom, že jsem šla do jiné šatny, než jsem byla sedm let zvyklá.

Sedm let jste chodila do jedné šatny. Nespletla jste si ji, když jste přišla do haly?
No vlastně jsme s Itchi Svobodovou (Zuzanou Svobodovou pozn. red.) vlezly do špatné šatny a asi právě do té chodovské. Dorazily jsme dřív a šly jsme na jistotu. Pak nás správce vyvedl z omylu. (směje se). Ale rozhodně to nebylo tak, že bych šla ze zvyku do domácí kabiny. Tradičně jsem šla na párek v rohlíku do místního bufetu.

Neměla jste strach z toho, jak vás přijmou i diváci v hale na Jižním Městě?
Snad to nevyzní blbě, ale vůbec ne. S chodovskými fanoušky se dost dobře znám a vím, že jsme přátelé, i když jsem změnila dres. S rodiči od hráček z Chodova se taky bavím jako před tím. Takže tohle mě vůbec netrápilo.

Neradila jste jako dlouholeté opora Chodova s něčím trenérce Gabriele Žůkové ohledně taktiky na Chodov? Přeci jenom jeho styl a rukopis bývalé trenérky Michaely Marešové máte zažitý a ani kádr Pražanek se moc nezměnil.
Ani moc ne. Gabriela sama moc dobře ví, jak Chodov hraje. Nejdůležitější jsme si řekly, i tak jsme v prvním zápase vyhořely. Ve druhém utkání jsme si na pár věcí už daly pozor a myslím, že alespoň chvilku s námi měly chodovské hráčky problémy. Jen tak zadarmo jim sérii nedáme.

Co ještě musíte zlepšit, abyste v domácím prostředí potrápily Chodov ještě více než ve druhém zápase a Jičín nekončil v play-off již po 4 zápasech jako minulý rok s Vítkovicemi.
Odpověď je naprosto jednoduchá, nesmíme koukat na míček, ale na hráčky. Nechci říct, že je to klíč k úspěchu, ale je to základ, od kterého se můžeme odpíchnout. Následně zápasy poctivě odbránit. Pak už nějaké góly dáme, jako ve druhém utkání na Chodově.

Myslíte, že je možné vrátit sérii minimálně zpět do Prahy?
Jestli budeme hrát tak, jako jsme hrály v posledním zápase vyjma posledních pět minut, tak si myslím, že bychom si mohly s Chodovem zahrát ještě v Praze.

Tabulka soutěže
Obrázek