{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

HUSKOVÁ SE ŠPONIAROVOU ZAŘÍDILY VÍTĚZSTVÍ RYTÍŘEK NAD LIBERCEM

Obrázek ke článku
28. 10. 2018

OSTRAVA - V rámci devátého kola Extraligy žen přivítaly netradičně ve sportovní hale Sareza v Ostravě Muglinově domácí florbalistky Vítkovic ženy Liberce. Po rozpačitém úvodu se projevila zkušenost domácích hráček a to hlavně Barbory Huskové a Zuzany Šponiarové, které obě zaznamenaly hattrick a  pomohly svému týmu k důležitému vítězství.

8 : 0
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:03:03:0 -:-
Branky: 11. Barbora Husková, 13. Barbora Husková, 28. Barbora Husková, 32. Zuzana Šponiarová, 36. Eliška Planková, 48. Justyna Krzywak, 55. Zuzana Šponiarová, 58. Zuzana Šponiarová -

Zápas devátého kola mezi Vítkovicemi a Liberce byl ve znamení jednoho návratu. Kapitánka Liberce Hanka Koníčková se totiž objevila v Ostravě, ale tentokráte už ne jako Rytířka, ale jako hráčka Liberce.


„Ostrava zůstala stále stejná, jely jsme prvně na Dubinu. Musely jsme se pak tedy vrátit a dojet na správné místo na Sarezu. (směje se…) Hodně jsem s Vítkovicemi zažila, ale nebylo to pro mě tak intenzivní, abych to nějak více prožívala.  Soustředila jsem se hlavně na naši hru, protože stále máme co zlepšovat. To je teď pro mě důležité. Před sezónou Vítkovice kádr skvěle doplnily, a i nadále jim fandím,“ okomentovala Koníčková svůj návrat do Ostravy.


Utkání mělo od úvodních minut úplně jiných průběh, než všichni fanoušci očekávali. Liberecká děvčata své soupeřky zaskočila a vytvořila si v první desetiminutovce nespočet šancí. Jenže nebylo jim to nic platné, postupně neuspěly Vejdělková, Mlejnková ani kapitánka Liberce a bývalá hráčka Vítkovic Hana Koníčková.


„V utkání jsme se držely, než jsme fyzicky odpadly, protože jsme do Ostravy jely v jedenácti lidech. To se během zápasu projevilo. Na druhou jsem ráda, že se naše hra po pátku zlepšila. Dělaly jsme sice chyby, ale naše hra vypadala jinak. Co se týče těch šancí, tak asi by se hrálo jinak, kdybychom daly jeden či dva góly, “ připustila po utkání Koníčková.


Špatná koncovka se hostujícím florbalistkám vymstila, protože v polovině první třetiny přišla velká chvíle Barbory Huskové, která narozdíl od Crazyn obě své šance dokázala proměnit. Vítkovice se tak během dvou minut dostaly do pohodového dvoubrankového vedení.


„První gól jsem dostala skvělou přihrávku od Krzywakové směrem k mantinelu, posunula jsem si to směrem k bráně a zakončila na přední tyčku. To se mi hodně povedlo a jsem s tím spokojená. Před druhou brankou jsem dostala míček na střed, doběhla jsem si pro něj a trochu do něj plácla a ono tam spadlo,“ dodala po utkání šťastně Barbora Husková.Přesilové hry rozhodly o osudu zápasu


Druhá část začala tam, kde ta první skončila. Rytířky pokračovaly ve své aktivitě ze závěru předešlé části, ale trápily se v koncovce. Vše zlomilo až vyloučení Koníčkové. V přesilové hře nejprve Husková zazvonila o brankovou konstrukci, následně z další akce už byla úspěšná.


„Využití přesilové hry bylo pro nás velmi důležité, neboť potom jsme se uklidnily. Zbývající část jsme pak sehrály na půlce soupeře. Hodně k nám tomu pomohlo, že Liberec hrál na dvě lajny. V závěru jim tak došly síly,“ dodala na závěr Husková. S jejími slovy mohla Koničková jen souhlasit. „Přesilové hry zahrály Vítkovice dobře. Měly to dobře sehrané a věděly o sobě.“


Vítkovicím třetí branka dodala klid na florbalky a své soupeřky už během zbývající části k ničemu nepustily. Naopak sami své vedení ještě navýšily a to zásluhou Zuzany Šponiarové a z další přesilové hry z hole Elišky Plankové. V poslední dvacetiminutovce skóre ještě postupně navýšily Justyna Krzywak a dvěma góly Zuzana Šponiarová, která tak stejně jako Barbora Husková zaznamenala v utkání hattrick. Vítkovice s přehledem zvítězily 8:0 a připsaly si tak tři body do tabulky.
Tabulka soutěže
Obrázek