JDE DO TUHÉHO! VINOHRADY JSOU KROK OD SESTUPU DO PRVNÍ LIGY

13. 4. 2018

V Extralize žen už známe účastníky Superfinále, jasno je i o konečném umístění od třetího do desátého místa. O prvních dvou příčkách se rozhodne až v sobotu 21. dubna. Co ještě neznáme, je účastník baráže a tým, který pro příští rok nejvyšší soutěž opustí. Blíže k baráži mají zatím hráčky Florbalu Židenice, které v druhém kole play-down vedou nad Vinohrady 3:2. ​

Dosavadní průběh 2. kola play-down byl zatím hodně vyrovnaný. Odehráno máme pět zápasů a ani jeden neskončil vítězstvím víc jak o jednu branku. Výjimkou byl jen poslední, ve kterém si Židenice vytvořily mečbol, když zvítězily 4:2. Vždy se tak bojovalo do poslední sekundy a nikdo neměl nic jisté.

Oba celky si musí dávat pozor na fauly, po kterých by přišlo zbytečné vyloučení. Toto se ukázalo jako klíčové v prvním vzájemném měření sil, ve kterém Vinohrady využily pětiminutové vyloučení Martiny Indrové třemi brankami a tento náskok i zvládly udržet. Důležité bude také udržet koncentraci a bojovnost až do konce šedesáté minuty a nevypustit žádnou část, obzvlášť úplný závěr. Ten se ukázal jako rozhodující ve třetím a čtvrtém utkání. Ve třetím zápase připsala vítězství pro Vinohrady v poslední pětiminutovce Natálie Bartošová, ve čtvrtém utkání pak srovnala stav za Židenice v závěrečné minutě základní hrací doby Tereza Mošťková.

Před námi jsou poslední dvě utkání, ve kterých se definitivně rozhodne o tom, kdo získá možnost bojovat v baráži. Židenicím stačí jediné vítězství, Vinohrady musí vyhrát oba duely.  Šesté střetnutí se odehraje v pátek v hlavním městě, případné sedmé rozhodující pak v neděli v Brně. V baráži se vítěz této série potká s poraženým se souboje Slavia Plzeň / Bulldogs Brno. Zde je stav zatím nerozhodný 1:1