{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JIČÍN BUDE HÁJIT OSMÉ MÍSTO, PANTHERS VYZVOU IVANTI TIGERS

Obrázek ke článku
16. 11. 2018

Blíží se důležité zápasy o pozice pro play-off. První polovinu základní části Extraligy žen zakončí Jičín proti Tatranu Střešovice. V tomto případě se utkají týmy z osmého a devátého místa tabulky. Situaci si chce vylepšit i poslední Liberec, na nějž čeká FBS Olomouc. Pražský souboj budou hostit Panthers, jejich soupeřem se stanou Ivanti Tigers Jižní Město.

I když Jičín předchozí dvě utkání prohrál, stále se drží v elitní osmičce. Tentokrát bude svoji pozici bránit proti Střešovicím, které jsou jedinou příčku pod ním. Duel proto bude pro obě družstva o to důležitější.

O druhé místo si zahraje FBC Ostrava, proti němuž bude v roli papírového outsidera Plzeň. Přestože si Západočešky připsaly dvě výhry z minulých čtyř zápasů, stále mají lepší formu hosté. Ostrava před reprezentační pauzou rozdrtila Panthers 12:1 a zaváhání nechce připustit ani v tomto kole.

Olomouc má šanci posílit svůj náskok na sedmé příčce tabulky. Jeho protivníkovi z Liberce se zatím výsledkově nedaří, a tak je poslední v celé soutěži. Vítězství by však mohlo situaci Severočešek výrazně otočit k lepšímu.

Hráčky čtvrtého Ivanti Tigers budou čelit Panthers Praha. Tým z Jižního Města zatím bodově zaostává za top trojkou Extraligy žen, což právě nyní může částečně změnit. Panthers ale letos podávají bojovné výkony a pomýšlí na ještě vyšší pozice, než je jejich aktuální šesté místo.

Vítkovice jsou druhé s jednobodovým náskokem na městského rivala FBC. Toto pořadí se pokusí družstvo upevnit úspěchem nad Bohemians. Ostravanky chtějí pokračovat ve vítězné sérii, která momentálně čítá sedm utkání. Plný zisk bodů by případně mohl znamenat dorovnání lídra z Chodova.

Aby k tomu však došlo, musely by florbalistky Chodova herně zaváhat se Židenicemi. Brno ovšem nemělo dobrou první část ročníku a za deset zápasů dosáhlo jen na šest bodů. A lvice naopak v této sezóně ještě neprohrály.


Program 11. kola Extraligy žen
Sobota 17. listopadu

15.00   KM automatik FBK Jičín - Tatran Střešovice   online / video

16.00   FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA   online / video

18.00   FBS Olomouc - Crazy girls FBC Liberec   online / video

20.00   Panthers Praha - Ivanti Tigers Jižní Město   online / video

Neděle 18. listopadu

16.00   1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians   online / video

17.00   FAT PIPE FLORBAL CHODOV - K1 Florbal Židenice   online / video

Tabulka soutěže

Obrázek