{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

JIČÍN V PŘESTŘELCE PORAZIL OSTRAVU

Obrázek ke článku
16. 12. 2018

Extraliga zen má z sebou čtrnácté kolo, které zamíchalo přadím jak na čele tabulky, mezi týmy aspirujícími na play-off, tak i na chvostu tabulky.

Tigers si s přehledem poradili s Olomoucí, domácí brankářka navíc uhlídala čisté konto, teprve páté v dosavadním průběhu sezóny. Díky suverénnímu vítězství se pražský tým posunul před ostravské FBC, které v přestřelce zaváhalo s Jičínem. Ten se jako jediný po čtrnácté kole oddělil od skupinky na chvostu první osmičky a upevnil průběžnou šestou příčku. Ostrava ale kvůli porážce přišla o „bednu“.

Liberec v hokejové hale vyzval vítkovické rytířky. Ty potvrdily roli favoritek, ale na vítězství se nadřely. Nejvíce vítkovickým formacím v čele s brankářkou v libereckém dresu zatápěla Hanka Koníčková, která v minulé sezóně patřila právě k vítkovickému týmu.  Na druhé straně ale zazářila hattrickem Barbora Husková, čímž výrazně pomohla Vítkovicím k vítězství, které je udržuje na dosah prvního Chodova.

V Praze se v neděli večer odehrála hned dvě derby. Ve STODOLA Aréně vyzval Tatran lvice z Chodova. Ty svým soupeřkám odskočily už v první pětiminutovce a vedení s přibývajícím časem rostlo. Tatran dokázal skórovat dvakrát, z toho jednu trefu si připsal v přesilové hře. Druhé derby už bylo brankově vyrovnanější. Ještě necelých deset minut před koncem panoval vyrovnaný stav, potom ale přišla série pěti branek, z nichž většina padla za záda brankářky Panthers.

V tabulce si pomohly Židenice, které si v duelu s nováčkem vedly suverénně a odpoutaly se od děleného konce tabulky.

Tabulka soutěže

Obrázek