{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JIRÁKOVÁ S ŘEPKOVOU JAKO PIRANĚ, ČEKÁ JE ŠPIČKOVÝ TÝM ŠVÝCARSKA

Obrázek ke článku
27. 4. 2020

Na první zahraniční angažmá se připravují Nela Jiráková a Martina Řepková. Opory národního týmu žen přestupují z Chodova do celku Piranha Chur, který patří mezi elitní švýcarské kluby.

Řepková původně očekávala, že zůstane na Chodově i další rok. „Nabídky ze Švédska a Finska jsem proto odmítla,“ uvedla. Přestup do Švýcarska tak přišel poměrně překvapivě. „Potom, co jsem měla možnost komunikovat s prezidentem Churu a Corin Rüttimannovou, úplně jsem přehodnotila cíle,“ přiznala Řepková. Nejvíce ji nadchl směr, kterým Piranha Chur jde. „Nejvýraznější faktor byl naprosto jiný životní styl a intenzita tréninků. Myslím si, že to bude příjemná změna, na kterou se moc těším,“ vysvětlila česká reprezentantka.

Chodov opouští Řepková po sedmi sezonách, ve kterých s týmem jednou opanovala superfinále a dvakrát pohár. Právě cestu za extraligovým titulem 2015 považuje za nesilnější vzpomínku z celého angažmá. Tehdy dokonce rozhodla semifinále s Vítkovicemi. „Mnohokrát jsme také odcházely jako poražené, ale tým to vždy posílilo,“ nastínila Řepková. Proto věří, že Chodov nyní bude těžit z těchto zkušeností. „Myslím si, že naše oslavy byly opravdu legendární a jen tak někdo je nepřekoná,“ dodala s úsměvem.

Přestoupit však nebylo pro Řepkovou vůbec jednoduché. „Nejtěžší rozhodnutí v životě. Chodov mi dal úplně vše, zažila jsem tam všechny velké momenty kariéry a vždy bude mým domovem. Velké poděkování patří Majklovi (Michal Bauer, pozn. aut.), který mi umožnil nové angažmá. Jeden z důležitých lidi v mém rozvoji byla i Míša Marešová, která mě přivedla na Chodov,“ zmínila Řepková. Tahounka reprezentace přiblížila, že ji dlouholetá trenérka naučila bojovat o pozici v týmu a stále se zlepšovat.

„Ráda bych jí tímto poděkovala. Stejně jako Lukymu Procházkovi, protože mě posunul především po lidské stránce. Dokázal mě přesvědčit o věcech, kterým jsem sama nevěřila,“ zhodnotila Řepková. Chodov jí tak dal spoustu přátel a doufá, že se s nimi opět potká v modrém dresu. „Ráda bych ještě poděkovala Lence Lačňákové a Petru Brabcovi za jejich fungování u týmu. Teď už se těším na novou výzvu,“ poznamenala trojnásobná účastnice mistrovství světa žen.

„Kdo by to byl řekl, že spolu půjdeme do zahraničí“

Společně s Řepkovou míří z Chodova do Churu i Nela Jiráková. Také ona oznámila pokračování na Jižním Městě, potom se však ozval švýcarský klub. „Pamatuji si, když přišla poprvé ke mně do auta a pozdravila mě ‚Dobrý den‘. Kdo by to byl řekl, že za čtyři roky spolu půjdeme hrát do zahraničí,“ vzpomínala Řepková. Obě hráčky přitom vždy nastupovaly ve stejné formaci a dobře se znají.

„Kdyby mi před čtyřmi lety někdo řekl, že s tou blonďatou raketou půjdu někdy do zahraničí, upřímně bych se mu vysmála. Ale vážně: za tu dobu jsme si vytvořily extrémně dobrý vztah, jsme si velmi blízké a s nikým jiným bych tento krok nedělala raději,“ ocenila Jiráková. V některých představách se však obě hráčky rozcházejí. „Těším se i proto, že díky Řepě nebudu ve Švýcarsku žít na suchých rohlících,“ podotkla s nadsázkou Jiráková. Řepková ovšem čeká jiný scénář. „Nejvíce se těším, až se Nela naučí vařit,“ odmítla.

I když Jirákovou nabídka zaujala, chvíli si přestup rozmýšlela. „Po vzájemné debatě s Corin a prezidentem Churu jsem ale došla k názoru, že prvotní nadšení je správné. Sama jsem poslední dobou cítila, že funguji v určitém stereotypu, takže impulz přišel více než vhod,“ usoudila. Po Chodovu se ji přesto bude stýskat. „Chodov mi v kariéře velmi pomohl a ráda bych mu poděkovala za krásné čtyři roky. Odnáším si spoustu skvělých vzpomínek a zkušeností z důležitých zápasů, které, doufám, zužitkuji i ve Švýcarsku,“ přála si Jiráková.

„Budeme mít nejvyšší ambice“

Piranha Chur patří mezi švýcarskou elitu. V předčasně skončené sezoně vyhrál tým základní část soutěže a ovládl čtvrtfinále play-off. Naposledy Chur získal titul v roce 2018, mezi lety 2012 a 2016 pak držel sérii pěti prvenství v řadě. „Není tajemstvím, že klub má nejvyšší ambice. Doufám, že mu k jejich naplnění pomohu,“ sdělila Řepková. Kádr podle ní vypadá velice kvalitně. „Možnost trénování a hraní s florbalistkami top úrovně je pro mě další obrovská motivace,“ ujistila.

Profesionální zázemí očekává od Churu i Jiráková. „Z florbalového hlediska věřím ve fyzicky náročná utkání i tréninky, vyrovnanou ligu a celkový rozvoj svojí hry. Moc ráda si nechám poradit například od kapitánky švýcarského nároďáku Fluriny Martiové,“ popisovala obránkyně. A cíle má jen ty nejvyšší. „Nebudu lhát, odvézt si hromadu zkušeností, titul mistra ligy a medaili z Poháru mistrů by se mi velmi líbilo,“ uzavřela Jiráková.


Úvodní foto: instagram @m_repkova

Tabulka soutěže

Obrázek