{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KOMISE: PŘÍPAD POLÁKOVÉ ZŮSTANE BEZ DALŠÍHO POTRESTÁNÍ

Obrázek ke článku
4. 4. 2021

Situaci z duelu Extraligy žen, po níž dostala ČK3 florbalistka FbŠ Bohemians Hana Poláková, rozebírala disciplinární komise. Na jednání nakonec padlo rozhodnutí, aby se upustilo od dalšího trestu nad rámec standardní stopky na jeden zápas.

Polákové byla udělena ČK3 v utkání Židenice – Bohemians, když během první třetiny ukázala protihráčce zdvižený prostředníček. Stalo se tak po souboji u mantinelu, kde jí byl odpískán faul proti hráčce Židenic.  Z výpovědi Polákové vyplynulo, že gestem reagovala na slovní komentář protihráčky. „Disciplinární komise rozumí tomu, že v utkáních dochází mezi soupeři k určitému slovnímu popichování, ale reakce formou vztyčeného prostředníčku proti soupeřce nelze považovat za adekvátní,“ zaznělo ve zprávě komise.

Do následujícího zápasu Bohemians, které družstvo odehrálo 31. března proti Tatranu Střešovice, tak Poláková kvůli pozastavení činnosti nezasáhla. A tím si i celý trest odpykala, neboť stopka na jeden duel byla označena za dostatečný trest. Žádná další penalizace proto v případě nepadla.

„Disciplinární komise při zvažování výše trestu přihlédla k faktu, že se jednalo o jednorázové gesto, po kterém Hana Poláková v nesportovním chování nepokračovala a už při samotném utkání na hřišti své jednání v debatě s rozhodčími nepopírala. Při samotném jednání pak Hana Poláková s komisí plně spolupracovala a svou výpovědí napomohla k objasnění případu,“ zdůvodnila disciplinární komise.

Jelikož byl trest již vykonán, může Poláková nastoupit k příštímu zápasu Bohemians v Extralize žen proti Startu98. 

Tabulka soutěže

Obrázek