{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KONČÍ ZÁKLADNÍ ČÁST EXTRALIGY ŽEN, O CO SE JEŠTĚ HRAJE?

Obrázek ke článku
18. 2. 2022

Několik otázek stále zbývá vyřešit v tabulce florbalové Extraligy žen. Před posledním kolem stále není rozhodnuto o druhém místě, na které pomýšlí Chodov i Ostrava. Může se měnit i pořadí nad hranicí play-off, nebo kdo začne sérii o udržení doma.

O tom, kdo se umístí za suverénními Vítkovicemi, rozhodne i sobotní šlágr kola. V něm aktuálně třetí Ostravanky hostí Tatran Střešovice, jenž figuruje na čtvrté příčce. Svěřenkyně Jakuba Robenka tak potřebují vyhrát, aby přeskočily Chodov mající náskok jediného bodu.

Hráčky z Jižního Města však mají před sebou papírově snazšího soupeře. Utkají se totiž venku s Panthers Praha, které už mají jistotu play-off. Chodovu tedy stačí sebrat osmému celku Extraligy žen aspoň dva body a potvrdí tak druhou pozici po základní části.

Panterky ovšem mohou ještě změnit pořadí do vyřazovací fáze. V případě výhry mohou jít před momentálně sedmý Start98, jehož protivníkem bude Olomouc.

Před posledním kolem se už ví, jak vypadají dvojice pro play-down. Jičín půjde na Bulldogs Brno a Židenice na Mladou Boleslav. Akorát se u druhé dvojice uvidí, kdo začne doma. Oba týmy teď mají stejně bodů, a pokud by Středočešky zvládly zbývající duel lépe než Brňanky, získají domácí výhodu právě ony.

Ve víkendovém programu nechybí ani bitva jistých vítězek základní části z Vítkovic, jež pojedou do Dolních Břežan k zápasu proti FbŠ Bohemians.


Program 22. kola Extraligy žen

Sobota 19. února

13.15 FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice ONLINE | VIDEO

13.30 FBS Olomouc – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice ONLINE | VIDEO

16.00 MITEL Florbalová akademie MB – Bulldogs Brno ONLINE | VIDEO

17.00 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – PSN Tatran Střešovice ONLINE | VIDEO

Neděle 20. února

15.00 K1 Florbal Židenice – KM automatik FBK Jičín ONLINE | VIDEO

15.30 Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV ONLINE | VIDEO

Tabulka soutěže

​​

Obrázek