{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


LIBEREC S OLOMOUCÍ OPĚT VÍTĚZNĚ, V SÉRII VEDOU UŽ 3-1

Obrázek ke článku
17. 3. 2019

Ženská extraliga má za sebou čtvrté zápasy obou play-down sérií. Třetí vítězství se podařilo získat ženám z Olomouce, které stihly dorovnat náskok protivnic a rozhodnout v prodloužení. Liberec řídila svými zásahy Hana Koníčková, která obstarala všech šest gólů.

Mezi Plzní a Olomoucí o tomto víkendu nepadlo příliš mnoho gólů. Oba zápasy byly podobného scénáře, ale tentokrát ještě deset minut do konce základní hrací doby vyhrávaly domácí florbalistky poměrem 3:2. Plzeň vyšvihly do vedení hlavně dvě slepené branky v rozmezí šesti vteřin, kdy v devětadvacáté minutě vedla už 3:1. Rozdávat tresty se začaly až v poslední třetině, kdy jednu z početních výhod proměnila Martina Pejzlová. Dvě minuty před sirénou srovnala v další přesilové hře Jitka Oháňková a definitivní obrat dokonala během patnáctivteřinového prodloužení Tereza Mošťková.

Pod Ještědem se střílelo ostrými hlavně během druhé třetiny, v níž liberecký tým nastřílel čtyři góly. Hlavní hvězdou zápasu se stala Hana Koníčková, která se s bilancí čtyř gólů a dvou asistencí podílela na všech trefách svého celku a byla vyhlášena nejlepší hráčkou Liberce. Židenice v play-down tak prohrávají už 1-3 a v příštím utkání jejich soupeřky mohou definitivně rozhodnout a ovládnout tak celou sérii.

Výsledky play-down Extraligy žen – neděle 17. března

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBS Olomouc 3:4p, stav série 1-3

Crazy girls FBC Liberec – K1 Florbal Židenice 6:3, stav série 3-1

Tabulka soutěže

Obrázek