​​​​

LIBEREC SE ZACHRÁNIL V EXTRALIZE ŽEN, ROZHODL NA DOMÁCÍ PŮDĚ

22. 3. 2019

První kolo play-down skončilo ve prospěch Crazy Girls. Židenice podlehly Liberci v šestém utkání série 4:7 a o záchranu budou muset ještě bojovat. Zato Severočešky mají jistotu, že v Extralize žen nastoupí i příští rok.

7 : 4
2:23:12:1 -:-
Branky: 2. Michaela Mlejnková, 6. Klára Leierová, 32. Aneta Foffová, 35. Klára Leierová, 38. Michaela Mlejnková, 50. Michaela Mlejnková, 57. Michaela Mlejnková - 1. Kamila Pravcová, 4. Kateřina Rybníčková, 40. Lucie Romančáková, 59. Andrea Dernerová

Brňanky měly fantastický nástup, když už po sedmi sekundách hry otevřela skóre Kamila Pravcová. Tato situace ale do konce první třetiny nevydržela a Liberec si vynutil průběžnou remízu 2:2. Nerozhodný stav platil i proto, že v desáté minutě neproměnila trestné střílení Jitka Drápalová.

Druhé dějství se pak vydařilo mnohem lépe domácím hráčkám. Aneta Foffová využila přesilovku a nastartovala sérii tří libereckých branek v řadě. I díky těmto trefám bylo na straně Crazy Girls vedení 5:3 před začátkem třetí třetiny.

V poslední fázi zápasu se výsledek nijak dramaticky nezměnil. Svůj bodový zisk doplnila na podobu čtyř gólů a dvou asistencí Michaela Mlejnková, která tak výrazně pomohla Liberci k výhře 7:4. Vítězství v sérii play-down znamená, že Severočešky nebudou chybět v nejvyšší soutěži ani příští sezónu. Naopak Židenice budou v následující sérii hrát o to, aby se vyhnuly přímému sestupu a místo toho měly šanci zabojovat v baráži.

„Ze začátku velmi vyrovnané utkání, ale bylo vidět, kdo chtěl vyhrát více. Holkám děkuji za předvedenou hru a neskutečný morál. Židenicím přeji hodně štěstí do dalších bojů, určitě mají své místo v extralize,“ pověděl vedoucí Liberce Tomáš Jakubík.