{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MAREŠOVÁ PŘED SEMIFINÁLE: NEBUDE TO SÉRIE O MNĚ A CHODOVU

Obrázek ke článku
5. 5. 2021

Semifinálová série ženské extraligy mezi Chodovem a Tatranem neslibuje jen atraktivní duely dvou mladých týmů. Současná trenérka střešovického celku Michaela Marešová totiž ještě před dvěma sezonami působila na lavičce soupeře, kde získala mnoho individuálních i týmových úspěchů. Sama ale podotýká, že semifinálovou sérii nebere nijak osobně. Kvůli našlapanému programu začíná pro Tatran play-off prý až nyní. ​​

Titul v roce 2015, další bronzové či stříbrné medaile a několik ocenění trenérky roku. Před sezonou 2019/2020 se ale Michaela Marešová rozhodla vyměnit Chodov za ambiciózní Tatran. V semifinále letošního ročníku ji tak čekají duely proti svému bývalému klubu.

Půjde o souboj Marešové proti Chodovu?
Rozhodně ne. Vzniklá situace možná vypadá navenek nějak atraktivně či zajímavě, ale pravdou je, že z osobního pohledu nevnímám sérii nějak speciálně. S mým bývalým kolegou a současným trenérem Chodova Lukášem Procházkou nejsme před semifinále v kontaktu. Oba se plně koncentrujeme na svůj nový tým a jeho cíle.

Na Jižním Městě jsem ale přeci jen působila několik let a určité vazby zůstat musely.
Jsem ráda, že asi osm hráček, se kterými jsme došly k juniorskému titulu, pokračuje v áčku. Na naší straně půjde hlavně o to, aby mladé holky sbíraly zkušenosti, celkově jsme se prosazovaly svými tradičními zbraněmi a tatranským stylem hry. Takže nemyslím, že by šlo o sérii o Marešové nebo Procházkovi, jakkoliv to může znít pikantně.

Holba Fantasy Play-off - ukažte své extraligové tipy!

Tatran dokázal Chodov v základní části jednou porazit, podruhé prohrál. Co očekáváte od prvních duelů?
Týmy jsou opravdu mladé a myslím, že úvodní zápasy budou opatrné. Předpokládáme, že Chodov bude hrát podobným stylem, jakým nás porazil. Chodovu je také jasné, jak se budeme prezentovat my.

Můžete být konkrétní?
Chodov se v této sezoně díky změnám v kádru prezentoval dobrou defenzivou s výbornými gólmankami, spoléhá se na rychle brejky a koncovku některých hráček. Ale myslím, že to není žádným tajemstvím. Od nás podle mě soupeř očekává naší tradičně aktivní hru a kombinační florbal.

Byla jste překvapená, že Vítkovická volba padla místo vás na Ostravu?
Právě v Ostravě jsme hrály poslední kolo a nějaké náznaky, že by se Vítkovice vydaly touto cestu, už tehdy byly. Moc jsem jim ale nevěřila a po našem postupu do semifinále jsem si spíše myslela, že si „dohrajeme čtvrtfinále“ s Vítkovicemi z minulého roku.

Osobně jste za rozhodnutí ráda?
Myslím, že výsledná volba dělá naši sérii na první pohled daleko vyrovnanější, než kdybychom se utkaly s Vítkovicemi. Tuším, že všichni jsou také rádi za velmi krátké dojezdové vzdálenosti, takže i z tohoto pohledu beru vítkovické rozhodnutí pozitivně. Jen škoda, že do hal nemohou diváci. Jsem si jistá, že naše série by pražské diváky zajímala a přitáhla je do hlediště.

                 „Při vší úctě k Židenicím, play-off pro nás začíná až teď.“
                       - Michaela Marešová před semifinále s Chodovem

Když pomineme minulý specifický ročník, jste v Tatranu u prvního play-off. Jak ho zatím prožíváte?
Postup do semifinále byl pro nás základním cílem, který jsme si před sezonou daly. Tým je velmi mladý a je potřeba postupně navyšovat jeho kvalitu. Cokoliv teď uhrajeme navíc, bude super, ale do zápasů můžeme jít s čistou hlavou. Zároveň musím říci, při vší úctě ke čtvrtfinálovému soupeři, že play-off pro nás začíná právě až teď.

Jak to myslíte?
Kvůli onemocnění třinácti háček a naší karanténě na konci základní části jsme odehrály dvanáct zápasů v šestadvaceti dnech. Z posledního kola v Ostravě jsme se vracely ve čtvrtek nad ránem, abychom v sobotu naskočily do play-off s Židenicemi. Potkalo nás tedy mnoho utkání za sebou a holky podle mě ani nestihly vstřebat, že začalo play-off.

Ve čtvrtfinále váš tým vedl 3:0 na zápasy, nakonec se ale rozhodlo až v nájezdech šestého duelu. Co se stalo?
Roli hrál právě ten našlapaný program. Bylo zřejmé, že nám mohou docházet síly, ale nakonec jsme to zvládly. Také nebyl čas se na sérii pořádně připravit. Ale před semifinále už únava ustoupila, holky pořádně zregenerovaly, doléčily šrámy a na bitvu s Chodovem se strašně těší.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek