{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MLADÉ, ALE ODHODLANÉ. TIGERS BUDUJE NOVÝ TÝM POD STARTEM98

Obrázek ke článku
4. 9. 2020

Nová éra s novým názvem čeká florbalistky Tigers. Družstvo z Jižního Města se po uplynulé sezoně připojilo ke kunratickému Startu98, pod jehož hlavičkou chce zpět na špici Extraligy žen. Pražanky se však musí poprat s řadou změn i s faktem, že do ročníku jdou ve velmi mladé sestavě.

Věkový průměr tygřic se pohybuje těsně nad devatenácti lety. Nejstarší hráčkou týmu je třiadvacetiletá Kristýna Vejvodová, která nosí i kapitánskou pásku. Start98 tak buduje prakticky nové družstvo pro nejvyšší ženskou soutěž.

Ve skončené sezoně uhrály Tigers čtvrté místo tabulky a do čtvrtfinále na ně zbyly Židenice. Sérii však mírný favorit nezačal vůbec dobře, když se Brňanky dostaly na jeho hřišti do vedení 2:0 na zápasy. Další duely se neodehrály kvůli předčasnému závěru play-off.

Mezi ročníky přišlo spojení tygřic s kunratickým klubem, jež znamenalo nový začátek. Florbalistky Startu98 poprvé nastoupily ve žluto-černých dresech na srpnovém Czech Open, kde ale v šesti utkáních ženské elity neuhrály ani bod.

V čem se tým nejvíce proměnil? Odešly zkušené opory jako Dominika Steinbachová, Iveta Hyršlová nebo brankářka Martina Franková. Do zahraničí pak zamířily Nikol Pekárková, Lucie Řezáčová a Eliška Trojánková. Kapitánka Kunratic tak uznala, že Start98 zahájil letní přípravu v lehkém rozčarování.

„Musely jsme se vyrovnat s odchodem řady klíčových hráček, které tvořily jádro týmu. Ze začátku se to negativně promítalo i v nasazení na trénincích,“ popisovala Vejvodová. Družstvo se ale situaci přizpůsobilo. „Pochopily jsme, že musíme zabrat a vzít na sebe více zodpovědnosti, než by nám možná bylo milé, a začalo to šlapat,“ vyzdvihla.

Hráčky se nyní na sezonu těší. „Letní příprava byla hodně dlouhá a chybí nám atmosféra zápasů,“ shrnula kapitánka Tigers. Tým však zůstává nohama na zemi a tuší, že aktuálně nemůže pomýšlet na nejvyšší pozice soutěže. „Přesto bychom se rády pohybovaly v první půlce tabulky. Osobně mi více než o výsledky jde o to, abychom předvedly potenciál do budoucna a ukázaly, že časem můžeme navázat na úspěchy Herbadentu,“ doplnila Vejvodová.

Změny v kádru

Příchody: Anna Fricová, Gabriela Hartmanová, Kateřina Walderová (vš. Florbal Chodov), Adéla Kubíková, Lucie Špírková (obě Florbal Ústí), Zuzana Hájková (FA Mladá Boleslav), Karolína Laura Hornová (Slavia Plzeň), Barbora Knotková (FBC Liberec), Petra Němcová (Spartak Pelhřimov)
Odchody: Nikol Pekárková, Lucie Řezáčová (obě UHV Skorpion Emmental), Martina Franková (FBS Olomouc), Nikola Hermannová (Tatran Střešovice), Eliška Trojánková (Zug United), Dominika Steinbachová (FbŠ Bohemians, trenérská role), Iveta Hyršlová, Simona Pálková

Jak se dařilo kapitánce celku Start98 Kristýna Vejvodové v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

​​

Obrázek