{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MULTITALENT. ERBANOVÁ POPRVÉ SKÓROVALA V EXTRALIZE

Obrázek ke článku
13. 3. 2021

Když se řekne jméno Karolína Erbanová, tak si fanoušci sportu zřejmě představí skromnou dívku z Vrchlabí, která šokovala svět bronzovou medailí na zimních olympijských hrách v roce 2018. Nyní se však prohání po stadionech s hokejkou v ruce, kromě hokejových fanoušků dělá radost však také jičínskému florbalu. V uplynulém víkendu se navíc poprvé gólově prosadila mezi ženskou elitou, čímž pomohla k vítězství 6:3 nad pražskými Bohemians. S velkým náskokem tak ovládla facebookovou anketu Českého florbalu za nejlepší moment týdne.

Z Jičína udělala hrdé sportovní město. Osmadvacetiletá florbalistka a hokejistka v jednom Karolína Erbanová se po úspěších na rychlobruslařských tratích rozhodla nesundávat oblíbené brusle a začala válet mezi hokejistkami. Bojuje o svou pozici na přípravných kempech reprezentace před mistrovstvím světa a nechala se dokonce slyšet, že bude bojovat o místo v národním týmu na příští olympijské hry.

Každý by si řekl, že už to je dost velký úspěch. Jenže je tu další odvětví, ve kterém ohromuje český sport. Když není volná ledová plocha, tak tráví svůj volný čas v jičínské florbalové hale, kde hraje za místní FBK nejvyšší ženskou soutěž. Dříve hrávala v B-týmu, kde ale dominovala takovým způsobem, že dostala příležitost mezi nejlepšími. Před dvěma lety ji zastavilo zranění a už to vypadalo, že florbalové vybavení pověsí na hřebík. 

„Upřímně jsem si myslela, že to s hokejem půjde skloubit lépe, ale nedá se táhnout oboje. Věděla jsem, že tato florbalová sezona je asi poslední, ale chtěla jsem ji dohrát alespoň v tréninkovém režimu.“ Těmito slovy popisovala Karolína Erbanová svou situaci loni na jaře. Jenže se opět vrátila. Když se nehraje hokejová soutěž, tak bylo jasné, že návrat na florbalové palubovky vypadá reálně. Stalo se. A na svůj první březnový víkend jen tak nezapomene.

Na severovýchod Čech dorazil tým Bohemians, který obývá podobně jako tým Erbanové spodní příčky tabulky. Domácí náročný zápas zvládli, navíc jej okořenili o krásný florbalový moment. Bývalá česká rychlobruslařka se v úvodu druhé třetiny dostala k odraženému míčku a bekhendovým způsobem ho dotlačila za záda brankářky Červové. Euforie. Jednalo se o první extraligovou branku, která fanoušky oslovila natolik, že ji zvolili za nejkrásnější moment týdne.

Sobotní výkon nakopl hráčku s číslem 13 ve velkém stylu, o den později sice jičínské FBC na hřišti Mladé Boleslavi prohrálo 5:8, ale Erbanová se trefila rovnou dvakrát a završila tak beze sporu nejpovedenější víkend florbalové kariéry.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek