{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NA BULLDOGS BUDU VZPOMÍNAT POZITIVNĚ, VYZDVIHUJE PAVLÍNA BAČOVÁ

Obrázek ke článku
27. 6. 2020

Kvalitní posilu získávají florbalistky FBC Ostrava. Z Bulldogs Brno přestupuje juniorská reprezentantka Pavlína Bačová, která má od nového angažmá velká očekávání. „Co se týče týmových cílů, chci si zahrát superfinále,“ říká Bačová.

V příštím ročníku se představíte v dresu FBC Ostrava. Proč jste se rozhodla pro přestup?
V Bulldogs Brno jsem strávila čtyři roky, kdy jsem sbírala zkušenosti především z vyšších kategorií. Vždy jsem hrála se staršími spoluhráčkami. Během posledního roku mi přišlo, že už se nemám kam dále posouvat, a navíc jsem v Brně končila střední školu. Potřebovala jsem proto novou motivaci a impulz k tomu, být lepší. A myslím si, že na přestup byl teď ten správný čas.

Na co se nejvíce těšíte v novém působišti?
Řekla bych, že asi na všechno. (úsměv) Nejvíce na jiný styl a režim tréninků. Bude to něco jiného, než na co jsem byla doposud zvyklá. Dále se určitě těším na nové prostředí. Díky zázemí, které má klub k dispozici, mohu trénovat prakticky kdykoliv. I to patřilo mezi důvody, proč jsem volila právě přestup do FBC.

Jakou očekáváte, že dostanete roli v první sezoně za Ostravu?
To momentálně nedokážu odhadnout. Řekla bych, že v Bulldogs jsem byla spíše střelec, a proto bych tuto roli chtěla zastávat i v FBC.

Nyní tak končí vaše angažmá v Bulldogs. Jak na něj budete celkově vzpomínat?
V Brně jsem byla čtyři roky, během nichž jsem hodně dospěla. Někdy to bylo náročné – bydlela jsem bez rodičů, potkalo mě pár zranění a občas nebylo snadné se s tím vším vypořádat. Naštěstí jsou v Bulldogs skvělí lidé, kteří mi mnohokrát pomohli, za což jim jsem nesmírně vděčná. Na hřišti jsem dostávala hodně prostoru – to mi také hodně pomohlo, hlavně v posledních dvou letech. Určitě budu vzpomínat pozitivně a jsem ráda, že jsem mohla začít s ženským florbalem právě v Brně.

V čem vám bude nejvíce chybět, že už nebudete ve stejném klubu se sestrou Romanou?
Bude to pro mě hodně složité. Trávily jsme spolu prakticky veškerý náš čas. Na hřišti jsme se moc nepotkaly, v poslední sezoně jsme spolu nehrály prakticky vůbec, takže na to jsem asi připravená. V osobním životě to však bude mnohem těžší, Romča mi se vším hodně pomáhala a pomáhá. Mám v ní obrovskou oporu, takže věřím, že to bez ní zvládnu.

Loni jste nastupovali jako nováček v Extralize žen. Jak hodnotíte tuto zkušenost?
Tím, že jsem odehrála jen půlku ročníku kvůli zranění, se mi naše počínání těžko hodnotí. Myslím si, že jsme se s rolí nováčka popasovali poměrně slušně. Mohli jsme hrát dokonce play-off, což by bylo v první sezoně úžasné, ale v klíčových zápasech a v jednotlivých momentech nám mnohdy chyběly zkušenosti – v první lize jsme neodehráli tolik těžkých utkání. S každým zápasem jsme byli lepší a silnější a myslím si, že jsme ukázali, že náš tým do extraligy patří.

Už jste zmínila vaše zranění. Jak na tom aktuálně jste po zdravotní stránce?
Ještě ladím nějaké detaily. Kromě herních tréninků absolvuji všechno bez omezení a po menší „pauze“, kdy jsem byla doma kvůli maturitě, bych se měla normálně zapojit i do hry.

Příprava je v plném proudu a blíží se nový ročník 2020/21. S jakým cílem do něj půjdete?
Chtěla bych se probojovat do závěrečné nominace na mistrovství světa juniorek v Uppsale, které bylo odloženo na květen 2021. Zároveň bych si ráda zkusila i nějaký trénink s ženskou reprezentací. A co se týče týmových cílů, chci si zahrát superfinále.

Tabulka soutěže

Obrázek