{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

NA JIŽNÍM MĚSTĚ PROBĚHNE DERBY, JIČÍN MŮŽE PŘESKOČIT BOHEMIANS

Obrázek ke článku
21. 12. 2018

Závěrečná utkání před Vánocemi čekají Extraligu žen. Kvalitní souboj přinese jihoměstské derby mezi Chodovem a Ivanti Tigers. O lepší místo v horní půlce tabulky se bude snažit Jičín, který vyzve bodově nejbližšího soupeře Bohemians. Na spodních příčkách absolvují důležitý zápas Plzeň s Libercem.

Vítkovice jsou aktuálně druhé, což mohou potvrdit doma proti Tatranu. Pražanky naopak bojují o postup do vyřazovací části, přičemž jim stále chybí tři body na osmé místo. Po reprezentační pauze však Střešovice ještě neuspěly v základní hrací době. Lépe si tak vedly Vítkovice, které byly v obou utkáních stoprocentní.

Velké derby se bude konat na Jižním Městě. Vzájemný souboj totiž čeká Chodov s Ivanti Tigers. Právě chodovské florbalistky vyhrály tento duel i posledně a zároveň se drží na čele tabulky. Tigers figurují na třetí pozici, kde přeskočily v předchozím průběhu soutěže Ostravu. A své postavení mezi nejsilnějšími týmy budou chtít upevnit.

Židenice v minulém kole vysoko porazily Plzeň, nyní však pojedou na hřiště Panthers. Pražské družstvo nastoupí v roli favorita, protože momentálně má na Brňanky náskok devíti bodů. Podobný rozdíl je také mezi osmou Olomoucí a čtvrtou Ostravou, jež se utkají na půdě FBS.

Na pátou příčku by se rád posunul Jičín, jenž o ni napřímo zabojuje s Bohemians. Východočešky si tak vylepší umístění v případě, že duel zvládnou beze ztráty bodu. To ale nebude pro FBK nic snadného, neboť minulý vzájemný zápas vyhrál pražský celek 9:5.

O jedenácté místo budou hrát týmy z nejspodnější části tabulky. Nyní mají Plzeň s Libercem po šesti bodech, poražený z tohoto střetnutí proto zůstane poslední v celkovém pořadí.


Program 15. kola Extraligy žen

Sobota 22. prosince

14.00   1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Střešovice online / video

14.00   FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Ivanti Tigers Jižní Město online / video

15.00   Panthers Praha – K1 Florbal Židenice online / video

16.00   FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA online / video

16.30   KM automatik FBK Jičín – FbŠ Bohemians online / video

17.00   FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – Crazy girls FBC Liberec online / video

Tabulka soutěže

Obrázek