NA JIŽNÍM MĚSTĚ VLÁDNE CHODOV, POVEDENÝ OBRAT PŘEDVEDLY ŽIDENICE

6. 10. 2018

Šesté pokračování Extraligy žen přineslo atraktivní jihoměstské derby. Vítězně z něj vyšly aktuální vicemistryně z Florbalu Chodov. Kromě dalších utkání byl k vidění i obrat třemi brankami v podání Židenic proti Panthers Praha.

V utkání o Jižní Město padlo na poměry obou týmů celkem málo branek, od prvního góu si ale za vítězstvím šel Chodov, který soupeřkám nedal příležitost zápas výsledkově zdramatizovat. O vítězství lvic nad tygřicemi se nejvíce zasloužily dvoubodové Gabriela Tožičková, Magdaléna Plášková a Martina Řepková, které se společnými silami podílely na čtyřech z pěti Chodovských branek. V kádru Tigers se také poprvé v této sezóně objevila Lucia Jelínková, což mohlo zmást některé čtenáře online zápisu, ne však fanoušky přímo na utkání. Bývalá kapitánka slovenského národního týmu nastoupila ve svém starém dresu, který nese její původní příjmení Košturiaková.

V duelu Ostravy a Olomouce zasypalo FBC své soupeřky několikanásobně větší porcí střel, než kolik pokusů se podařilo vyslat Olomouci. Na to konto si ostravský tým připsal poměrně jednoznačné vítězství, přesto nebyl vývoj tak jasný v průběhu celého utkání. FBC Ostrava potrápil výpadek ve druhé třetině, který ho stál vítězství v této hrací části. Nejvýraznějšími hráčkami vítězného celku byly Nela Kapcová a Veronika Káčová.

Hana Koníčková a Michaela Mlejnková. Zkušenosti okořeněné reprezentační historií stály za vítězstvím libereckých Crazy Girls v klání s nováčkem soutěže z Plzně. Přitom dlouhé dvě třetiny zvládla Plzeň se soupeřkami držet krok alespoň výsledkově, dvacet minut před koncem utkání dokonce vedla. Na začátku poslední třetiny ale přišla ledová sprcha v podobě tří slepených gólů v necelých devadesáti vteřinách a plzeňské naděje na vyrovnaný výsledek byly definitivně zadupány, když oba celky po šesti minutách dělilo pět branek.

Úřadující mistryně v závěru sobotního programu pod vedením trenéra Martiníka dostály papírovým předpokladům a z Tatranu bezpečně odvezly všechny body. Dlouhou dobu navíc Příleská ve vítkovické brance držela nulu, dvě minuty před koncem ale Tatran prolomil brankové mlčení a také promluvil do statistik střelců. Vítězství zajistilo Vítkovicím náskok na Tigers, které prohrou s Chodovem ztratily těsný kontakt na čelo tabulky.

Výhra Bohemians nad Jičínem se rodila zejména v první třetině, kterou Pražanky opanovaly 5:0. Během druhé fáze střetnutí se hra více srovnala a Jičín vyvinul snahu o zdramatizování výsledku. Tento vývoj pokračoval do poslední dvacetiminutovky, jenže pro hosty už bylo příliš pozdě. Za Bohemians posílila vedení v samém závěru Anna – Marie Divišová do podoby 9:5. „Ve třetí třetině došlo opět k polevení v koncentraci a dostali jsme zbytečné góly. Musíme zapracovat na defenzivní práci v našem pásmu,“ zhodnotil domácí lodivod Tomáš Grigar.

Dohánění manka musely předvést florbalistky Židenic. Ty v domácím utkání s Panthers Praha brzy prohrávaly už o dvě branky. Kritický moment ale ještě do konce první části napravily Brňanky díky Kateřině Rybníčkové a Natálii Janečkové. Hráčky Panthers přesto získaly náskok zpět a vytvořily si výhodu ve skóre 4:2. Ani to však domácí tým nezastavilo a třemi góly za sebou úplně převrátil výsledek zápasu. Rozhodující trefu dala Rybníčková a posunula Židenice tabulkou k hranici play-off.