{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NA VÍTKOVICE SE DOKÁŽEME NAHECOVAT, POTVRZUJE MLEJNKOVÁ

Obrázek ke článku
7. 5. 2021

Semifinálové bitvy v režii městských derby, přesně to nabízí ženská florbalová extraliga. Vítkovice vyzývají svého rivala Ostravu. Ta přešla ve čtvrtfinálové sérii poměrně hladce přes Panthers Praha, k čemuž výrazně bodově přispěla reprezentační útočnice Michaela Mlejnková. Teď ji ale čeká daleko těžší oříšek. Pokořit dosud neporažené vítkovické rytířky.

Od roku 2019 působí liberecká odchovankyně v FBC Ostrava. Předtím stihla ještě angažmá ve švýcarských Red Ants, v nucené pauze v první polovině sezony dokonce okusila Švédskou SSL. „Jsem ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet. I když jsem o tom snila, moc jsem nevěřila, že se to povede,“ říká Mlejnková.

Čekala jste, že si vás do série vyberou právě Vítkovice?
O téhle možnosti se hodně mluvilo, dá se říct, že jsme s tím počítaly. Upřímně, já osobně jsem tajně doufala, že to tak nedopadne, ale nakonec se to potvrdilo. 

Jak se těšíte na toto derby?
Strašně moc. A myslím si, že i celý tým. Hodně jsme o tom mluvily a shodly jsme se na tom, že jsme nakonec rády, že nás čekají Vítkovice. Dokážeme se na ně hodně nahecovat a bude to rozhodně velmi zajímavá série.

Jak byste zhodnotila dosavadní průběh ročníku?
Tahle sezona byla hodně specifická pro všechny. Tuším, že po pátém kole se to přerušilo a pak jsme všichni dlouho čekali, zda se to znovu rozjede. Pro nás základní část nedopadla úplně podle představ. Měly jsme to skvěle rozjeté a v konci jsme s Chodovem přišly o druhé místo, které jsme držely vlastně celou sezonu. Určitě nám nepomohla zranění, kterých letos nebylo málo. Ke konci základní části jsme už hodně směřovaly k tomu, abychom do play-off nastoupily v plné síle. Možná i na úkor toho nakonec dopadla základní část takhle. 

I vy sama jste si prošla zraněním, do některých zápasů si naskakovala pouze na početních výhody.
Ano, je to tak. Měla jsem problémy s achilovkou. Byla těžce přetížená, ale teď už je to mnohem lepší a jsem připravená na zápasy. 


Myslíte si, že absence diváků může mít vliv na vaše výkony?
Diváci tam budou určitě hodně chybět, hlavně v těchto těžkých duelech. Mohli nás hnát dopředu, ale nemyslím si, že by to mělo mít na nás nebo i na mě nějaký špatný vliv. Celou sezonu už jsme bez diváků hrály a tu atmosféru si v týmu dokážeme vytvořit samy. Samozřejmě se to nedá srovnávat s tím, když tam jsou diváci, protože to by bylo ještě mnohem lepší. Oběma sériím by to slušelo. Ale jelikož to opatření nedovolí, budeme to muset zvládnout v prázdných halách. Věřím, že nás lidi budou podporovat u videa nebo onlinu. 

Na co se nejvíce připravujete v zápasech proti vítkovickému celku?
Hodně se připravujeme na jejich pres a celkově na jejich hru. Víme, že to bude velmi těžké, zkusily jsme si to i v těch zápasech v základní části. Nečeká nás nic lehkého, ale věřím, že se na to dokážeme dobře připravit.

Co si myslíte, že bude klíčem k úspěchu v semifinále a případnému postupu do superfinále?
Odehrát všechny zápasy na maximum, protože jakmile polevíme, Vítkovice toho mohou využít a může nás to stát sérii. Věřím, že náš tým je natolik silný, abychom je potrápily a sérii překlopily na naši stranu.

V prvním zápase čtvrtfinále jste braly poměrně těsnou výhru, to se ale v dalších zápasech neopakovalo. Našly jste na Panthers lék?
Neřekla bych úplně lék. Ten první zápas byl hodně vyrovnaný, to je pravda. My jsme se tam trochu trápily střelecky. Navíc pro většinu holek to byl první zápas v ženském playoff v kariéře, takže to připisuji i trochu nervozitě. Ta z nás do dalších zápasů opadla a sérii už jsme si dokázaly pohlídat a dotáhnout do vítězného konce.

Byl po vyhrané sérii nějaký čas na odpočinek, nebo jste rovnou naskočily do příprav na papírového favorita?
Nějaké volno bylo, ale snažily jsme se co nejrychleji naskočit zpět do tréninkového procesu, abychom měly dost prostoru se na Vítkovice připravit. 

Vyhlížíš již mistrovství světa žen, které se má ke konci roku konat ve švédské Uppsale?
Ano, vyhlížím. (smích) Teďka je to ale těžké. Skoro rok nebyla žádná reprezentační akce, pořád se něco ruší a odkládá. Věřím, že MS bude a my se na něj dokážeme dobře připravit. 

Jako jedna z mála hráček sis vyzkoušela Švýcarsko i Švédsko. Jaké jsou největší florbalové rozdíly mezi těmito a naší zemí, které si nejvíce zaznamenala?
Když jsem odešla do Švýcarska, tak to byla moje první zkušenost se zahraničím. Dalo mi to hodně hlavně po té životní stránce. Florbal ve Švýcarsku byl v tu dobu hodně vyrovnaný. V nejvyšší lize bylo pouze osm týmů, takže se hrálo třikrát s každým. Vlastně, každý mohl porazit každého, bylo to mnohem vyrovnanější, než je v české lize. Což byla obrovská zkušenost, jak životní, tak florbalová. A když se vrátím ke Švédsku, je to prostě nejlepší liga světa. Je to asi sen každého hráče, okusit to na vlastní kůži. Jsem velmi ráda, že já tu příležitost dostala. Ta hra je tam úplně jiná. Když porovnám právě Švédsko se Švýcarskem, je to obrovský rozdíl.

Máte v plánu se do Švédska vrátit?
Byla tu nabídka z IBK Lund, ale rozhodla jsem se, že zůstanu v Ostravě. Nebo respektive v Česku. Asi už se do zahraničí nijak nepohrnu, ale jsem ráda, že jsem měla takovou příležitost si to zkusit. I když jsem o tom snila, moc jsem nevěřila, že se to povede.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek