​​

NAPOPRVÉ V BARÁŽI O EXTRALIGU ŽEN USPĚLY ŽIDENICE

19. 4. 2019

V pátek začala série o místo v příštím ročníku Extraligy žen. A lépe do ní vkročily hráčky Židenic, které přestřílely Královské Vinohrady vysoko 7:1. Extraligový účastník porazil finalistky první ligy díky dobrému výkonu, který udržel po celý zápas.

7 : 1
2:01:04:1 -:-
Branky: 7. Lucie Romančáková, 9. Andrea Dernerová, 26. Martina Indrová, 48. Eva Smutná, 48. Lucie Romančáková, 51. Noemi Knapová, 58. Lucie Romančáková - 55. Anna Kutnarová

Brňanky se dostaly do vedení těsně před polovinou první třetiny, kdy se během dvou minut trefily Lucie Romančáková a Andrea Dernerová. U obou gólů si navíc obě florbalistky úspěšně asistovaly a připravily Židenicím lepší pozici do druhého dějství.

Prostřední část utkání zahájily Vinohrady vyloučením Terezy Trunečkové, které střelecky potrestala Martina Indrová. Domácí družstvo pak mělo početní převahu ještě dvakrát, jenže další šance do konce druhé třetiny už nevyužilo. Díky skóre 3:0 po čtyřiceti minutách i vysokému počtu střel ve prospěch Brna to ovšem vypadalo, že Moravanky dokráčí za vítězstvím.

Pražanky příliš nevzdorovaly ani v poslední pasáži duelu. Přestože se Vinohrady gólově prosadily z trestného střílení, Židenice postupně upravily na jednoznačný výsledek 7:1. Za Brno nejčastěji bodovala Romančáková s bilancí 3+1. „Máme první bod, super. Děkuji našim věrným divákům, kteří si našli i o svátcích cestu na halu. Tímto je zveme i na druhý zápas série,“ uvedl trenér Židenic Jiří Starý.

Na straně SKV zhodnotil střetnutí vedoucí týmu Pavel Doubek: „V naší okleštěné sestavě jsme velmi slušně zabojovali. Věřím, že v sobotu naše šance proměníme a budeme s Židenicemi hrát vyrovnanější utkání.“

Druhé měření sil proběhne už v sobotu 20. dubna. Jeho dějištěm bude opět hala Vodova, kde se začne hrát od 13 hodin.