​​​​

NÁSKOK V SÉRIÍCH PLAY-DOWN ZÍSKALY LIBEREC A OLOMOUC

16. 3. 2019

Boje o udržení pokračovaly v Extralize žen. Výhru si připsaly týmy Liberce a Olomouce, které tak vedou ve svých sériích play-down shodně 2–1. V neděli se proto budou Židenice s Olomoucí snažit o vyrovnání.

Olomouc obrátila stav série play-down proti Slavii Plzeň. Hanácké hráčky vedly už 2:0, jenže soupeř se během druhé třetiny dotáhl na remízu. Ještě před koncem prostředního dějství ale přišel i rozhodující gól v podání Jitky Oháňkové. Díky němu Olomouc zvítězila 3:2 a v sérii se ujala náskoku 2–1 na zápasy.

Stejným poměrem vedou po sobotě také Crazy Girls Liberec. Židenice se ve druhé třetině dotáhly na kontaktní rozdíl, i když ztrácely 0:3 a 1:4, ale ani to nestačilo. Poslední dvacetiminutovku zvládl Liberec mnohem přesvědčivěji a bral výhru o tři branky. „Naše holky byly hladovější. Doufejme, že do zítřka nabereme sílu a zopakujeme dnešní výkon,“ vyjádřil se kouč Crazy Girls Jakub Procházka.