{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

NOVÁČCI Z PLZNĚ OKUSÍ PLAY-DOWN PROTI OLOMOUCI

Obrázek ke článku
7. 3. 2019

V premiérové sezoně vyhrály pouze dvakrát, nyní se ale musí porvat o setrvání extraligy ve svém městě. Řeč je o ženách z plzeňského florbalového klubu, které si tuto sezonu zahrály nejvyšší soutěž zcela poprvé. Dokáže si Slavia udržet své místo mezi nejlepšími dvanácti celky pro sezonu 2019/2020?

Úplný nováček mezi ženskou elitou nastřádal během dvaadvaceti utkání celkem šest bodů. Poměrem 3:2 totiž vyhrál nad Střešovicemi a Židenicemi. Základní část ale Plzeň zakončila jako nejméně skórující tým. Co chybělo k lepším výsledkům? „Jednoznačně vstřelené branky. Tvořili jsme si v zápasech spousty příležitostí, ale selhávali jsme v nich. Často jsme proti soupeřům drželi krok, ale pak přišly chyby z nezkušenosti a protivníci z toho dokázali těžit. Samozřejmě se teď nebavíme o týmech z úplné špičky, ty jsou kvalitou ještě trochu jinde,“ uvádí na správnou míru Vít Procházka.

Slavia se v první extraligové sezoně „oťukala“ a nasbírala dostatek zkušeností. „To je pravda. Načerpali jsme jich hodně jak herně, tak i po organizační stránce. Tyto zkušenosti můžeme nyní zužitkovat,“ ví moc dobře trenér Plzně. Jeho svěřenkyně odehrály proti Olomouci dobrá klání, avšak první vzájemný duel byl hlavně první ostrou prověrkou v ženské nejvyšší soutěži. „Podruhé už to byl od nás zkušenější výkon, ale citelně chyběla efektivita.“ Prioritou je pro klub udržení extraligy – podávat stoprocentní výkon až do úplného konce sezony. „Roli outsiderů si vůbec nepřipouštíme a budeme bojovat, dokud nezazní poslední siréna,“ zní odhodlaně z plzeňské kabiny.


Tabulka soutěže

Obrázek