{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NOVÝ ROČNÍK EXTRALIGY ŽEN OTEVÍRÁ SVÉ BRÁNY

Obrázek ke článku
14. 9. 2017

Již v pátek se rozběhne nový ročník nejvyšší ženské soutěže, ve kterém budou obhajovat zlaté medaile ženy Herbadentu. Ty do nového ročníku vstupují s novým názvem Ivanti Tigers FK Jižní Město. Po roce se do extraligy vrací ženy Tatranu Střešovice, které vystřídaly pražské ELITE.  ​

Úvodní duel ročníku 2017/2018 se odehraje v ostravské ČPP aréně, kde nastoupí proti domácím ženám FBC hráčky Panthers Praha. Ostrava před sezónou posílila a vyhlásila boje o nejvyšší příčky. O tom, že to nebude jen o slibech, se florbalová veřejnost mohla přesvědčit na turnaji Czech Open, kde si Ostrava poradila jak s městskými rivalkami z Vítkovic, tak i s obhájkyněmi loňského prvenství Ivanti Tigers.


Druhým zápasem, který bude stát za zhlédnutí, bude souboj Židenic a druhého ostravského týmu, žen Vítkovic. I když se může zdát, že papírový favorit je v tomto utkání jasný, tak opak může být pravdou, o čemž se mohly vítkovické rytířky přesvědčit v loňském ročníku extraligy. V základní části zaznamenaly jedinou porážku, a to právě od ambiciozního týmu z Židenic.  


V dalších utkáních se pak proti sobě postaví ženy Olomouce a obhájkyně loňského prvenství Ivanti Tigers, na Vinohradech se uskuteční pražské derby hráček Vinohrad a Bohemians a chodovské lvice přivítají na své palubovce ženy Jičína. První kolo se pak dohraje v neděli, kdy v liberecké Home Credit Aréně vyzvou domácí hráčky nováčka soutěže Tatran Střešovice.

Rozpis úvodního hracího dne:

15. 9. 18:00 FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - Panthers Praha (ČPP Aréna)

15. 9. 19:00 FBS Olomouc - Ivanti TIGERS FK Jižní Město (SH Čajkaréna Olomouc)

15. 9. 19:00 K1 Florbal Židenice - 1. SC TEMPISH Vítkovice (VUT CESA Brno I)

15. 9. 19:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians (TJ Sokol Vinohrady)

15. 9. 19:30 FAT PIPE FLORBAL CHODOV - KM automatik FBK Jičín (SH Jižní Město)


Tabulka soutěže
Obrázek