OLOMOUC PORAZILA ŽIDENICE, CHODOV SE TRÁPIL S OSTRAVOU

25. 2. 2018

Víkend 24. a 25. února nabídl utkání 21. kola Extraligy žen a rozhodně bylo o co stát.  V jediném sobotním utkání si Jičín zajistil pozici do play-off, naopak Tatran Střešovice nebodoval a osvoji šanci se připravil. Favoritky z Chodova se dvě třetiny trápily s Ostravou.

Po první třetině ale nic tak zdánlivě jednoznačnému výsledku nenasvědčovalo. Domácím se nedařilo vytvořit si jasnou gólovou šanci a po úvodní dvacetiminutovce hostující Vinohrady vedly o jednu branku. Tento pro Jičín nelichotivý vývoj zvrátily hráčky ve druhé třetině, nejdřívě srovnala skóre Zuzana Svobodová, po ní se trefily ještě Kristýna Bachmaierová Markéta Kosová a dostaly Jičín do vedení 3:1. Ještě před koncem druhé třetiny dokázala snížit Kristýna Vejvodová, tato branka ale nestačila a Vinohrady už se do konce utkání do vedení nevrátily.

V koncovce se domácím hráčkám dařilo také v závěřečné části zápasu a nastřílely hostujícím Vinohradům další čtyři branky. Jednou ze střelkyň byla i Gabriela Žůrková, pro kterou to byla 200. branka v základní části Extraligy žen. Velice rychlou a téměř neviditelnou střelou upravila stav na konečných 7:3 Kateřina Rozsypalová. Trefa byla tak rychlá, že si jí nevšimli ani rozhodčí, ale díky gestu fair-play vinohradské brankářky Elišky Kuchyňkové byl gól uznán.

Zápas mezi Bohemians a Panthers by se dal označit jako souboj o pátou příčku po základní části sezóny. Hráčky Bohemky chtěly napravit nelichotivou bilanci domácích zápasů, kdy z posledních třech utkání dvě prohrály. To se povedlo, v divoké přestřelce nakonec porazily Pantherky 10:7. Hattrick a asistenci navrch v tomto utkání zaznamenala Andrea Kadidlová.

Naopak jednoznačný průběh nabralo utkání mezi Libercem a Vítkovicemi. Druhý tým v tabulce Extraligy žen přijel do Liberce jako papírový favorit a svoji roli potvrdil. Liberci nedovolil vstřelit ani jednu branku a připisuje tři body po výhře 16:0. Domácí hráčky tedy nebodovaly a musely se spoléhat na zaváhání Střešovic. Tatranky před sebou měly nelehký úkol, a tím bylo porazit lídra tabulky Jižní Město. Favoritky ale nedovolily žádné překvapení a domácí porazily přesvědčivě 12:1.

Divoký start do zápasu zažily hráčky Chodova. Ty na domácí půdě bojovaly proti Ostravě a vůbec se jim nepovedla první třetina. Po úvodní dvacetiminutovce odcházely do šaten za stavu 1:3. Otočit nepříznivý stav utkání se podařilo hned ve druhé části, postupně se trefily Daniela Frantíková, Magdalena Plášková a Eva Krauskopfová. Paulína Hudáková ještě zvládla srovnat na 4:4 před koncem druhé třetiny, v té třetí si už ale Chodov vedení pohlídal a zvítězil 7:5.

V posledním utkání 21. kola si poradila Olomouc se Židenicemi. Domácí brněnský tým zvládl vstřelit pouze jednu branku v úvodní třetině a dál už se žádná z hráček střelecky neprosadila, i přesto, že Olomouc přestřílely poměrem 28:14.