​​

OLOMOUC PROLOMILA TRÁPENÍ V ZÁPASE PROTI PLZNI, FAVORITÉ NEZAVÁHALI

16. 2. 2019

Mezi sobotními zápasy Extraligy žen byl pro vývoj tabulky nejdůležitější souboj mezi dvěma trápícími se týmy, Olomouc v něm zdolala Plzeň. V dalších třech utkáních nezaváhali favorité z horních příček, Vítkovice porazily Jičín, Tigers uspěly proti Židenicím a Ostrava doma uhájila čisté konto proti Liberci.

Vítkovice přijely hájit první místo v tabulce do Jičína, to se jim povedlo a jsou již velice blízko k prvenství v základní části Extraligy žen. Tři body jim v sobotu přinesla mimo jiné dobrá produktivita, ze sedmadvaceti střeleckých pokusů skončil balonek devětkrát v domácí síti. Vítkovice v polovině zápasu vedly o šest branek, Jičín se nevzdával a na začátku třetí části ztrácet tři branky, ale další snižující branku už nevstřelil.

Židenice si naposledy vyšláply na Bohemians, s dalším pražským celkem už ale body nezískaly. Tigers bojují o lepší postavení do vyřazovacích bojů s Ostravou, v boji o třetí pozici si připsaly devátou výhru v řadě. Utkání, které tým z Jižního Města vyvezl do Milevska, bylo téměř rozhodnuté už po první polovině, kdy Tigers vedly jasně 7:0. Poté polevily a Židenice mírně stáhly vysoké gólové manko, domácí si ale své vedení pohlídaly.

Nováček nejvyšší ženské soutěže z Plzně je beznadějně poslední, že ale rozhodně nic nebalí předvedl v domácím utkání proti Olomouci. Po bezbrankové první třetině se na první změnu skóre čekalo až do času 39:54, kdy se Olomouc ujala vedení. Plzeň srovnala ve 49. minutě využitou přesilovkou, o dvě minuty později už ale bylo vedení zpět na straně hostujících hráček, které také zužitkovaly početní výhodu. V závěru ustály nápor soupeřek a zisk důležitých tří bodů v boji o play off potvrdily v závěru trefou do prázdné branky. Olomouc se díky výhře udržela v boji o účast ve vyřazovacích bojích, před posledním kolem má shodně bodů jako osmý Tatran.

Ve spodních patrech tabulky se nachází také Liberec, který si odvezl z Ostravy jednoznačnou porážku 10:0. Ostravské hráčky v utkání dominovaly, do vedení se dostaly ve 4. minutě a postupně si budovaly svůj náskok, k tomu jim pomohla hattrickem Kristína Hudáková. Poslední kolo tak nabídne přímý souboj o třetí příčku mezi Ostravou a Tigers.

Lvice z Chodova se proti Panthers v prvních dvaceti minutách trápily. Oba týmy si připsaly shodně po dvou brankách, a tak si diváci museli počkat do patřičného rozuzlení. O to se postaraly ženy z Jižního Města, které ve druhé části střetnutí nastřílely tři branky a směřovaly správným směrem. Když hostující florbalistky navíc proměnily obě přesilové hry, určitě se jim zisk tří bodů po vítězství 8:4 zamlouval.