​​​​

OLOMOUC V 5. ZÁPASE DOMA ZDOLALA PLZEŇ A SLAVÍ ZÁCHRANU

20. 3. 2019

Olomoucké florbalisty po prohraném prvním utkání série 1. kola play down proti Plzni naskočily na vítěznou vlnu a už ani jednou nezaváhaly. V pátém utkání boje o záchranu se Slavii si na domácí půdě v 1. třetině vybudovaly klíčový tříbrankový náskok a i přes snížení Plzně mohly slavit úspěšnou záchranu Extraligy žen.

5 : 3
4:11:10:1 -:-
Branky: 2. Tereza Mošťková, 6. Barbora Suchánková, 8. Tereza Reimerová, 17. Tereza Reimerová, 32. Martina Pejzlová - 4. Helena Böhmová, 35. Michaela Mašková, 49. Julie Volkmannová

Olomouc na nic nečekala a hned od prvních minut se vrhla do útoku, na konci 2. minuty ji poslala do vedení z dorážky v předbrankovém prostoru Mošťková. Plzeň odpověděla o dvě minuty později, kdy úspěšně vyřešila přečíslení Böhmová. Skóre nezůstalo dlouho neměnné, v 6. minutě vrátila domácím vedení Suchánková a o minutu později už to bylo o dvě branky díky Reimerové. Domácí hráčky ustály oslabení a ve své první početní výhodě v zápase naopak skórovaly, za čtrnáct vteřin využily přesilovku díky druhé trefě Reimerové – 4:1.

Ve druhé třetině se na branku čekalo do poloviny utkání, kdy dostala Olomouc příležitost další přesilové hry, kterou opět využila, Pejzlová si připsala čtvrtý přesný přesilovkový zásah v letošním play down a vyhnala z branky brankářku Fišerovou, jež nahradila Šindelářová. Plzeň odpověděla velice rychle využitou početní výhodou, Maškové stačilo ke skórování deset vteřin od vyloučení. Slavia se nevzdávala a snažila se o další snížení, to se ji však povedlo až ve 49. minutě díky Volkmannové. Přiblížit se vyrovnání mohla v závěru v další přesilovce, tu ovšem Olomouc ubránila a udržela vedení 5:3, které ji zajistilo účast v Extralize žen i pro následující sezonu.

„Dneska jsme si šly za vítězstvím. Soupeř se dostával do šancí jen našimi chybami. Zvlášť ve třetí třetině jsme z toho chtěly asi udělat drama. Zaslouženě jsme však urvaly poslední bod,“ radovala se po ukončení série olomoucká trenérka Alice Pavlíková. Naopak Plzeň společně s jejím trenérem Vítem Procházkou čekají další boje o záchranu. „Bohužel jsme úplně prospali první třetinu a pak už to i přes místy veliký tlak nedohnali. Sérii jsme však neztratili dnes, ale o víkendu doma, kdy jsme měli urvat minimálně bod. Škoda, této sérii by slušelo sedmi zápasové rozuzlení. Teď krátce zregenerujeme a budeme dál bojovat.“