{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

OLOMOUC V BOJI O PLAY OFF PROTI TATRANU, OSTRAVA HOSTÍ PANTHERS

Obrázek ke článku
12. 1. 2019

Kompletní 17. kolo nabídne o víkendu Extraliga žen. První dva duely se odehrají v sobotu, Jičín bojující o play off hostí Tigers, poslední Plzeň se utká s Bohemians. Nedělní program zahájí střetnutí Chodova s Libercem, od 15:00 hrají doma oba ostravské celky, Vítkovice proti Židenicím, Ostrava s Panthers. Na závěr přijde na řadu souboj minimálně o osmou pozici, Olomouc i Tatran před ním mají shodný počet bodů.

Sedmnácté kolo Extraligy žen vypukne v sobotu dvěma zápasy od 18:00. Šestý Jičín bude hostit třetí Tigers, v jejich vzájemných duelech padalo v poslední době deset a více branek, z vítězství se ale vždy radovaly hráčky z Jižního Města. Těm se poslední dobou daří, na konci roku v posledních třech zápasech nastřílely soupeřkám vždy více než deset branek, do nového roku vstoupily porážkou Panthers 6:2. Jičín se drží na pozicích zajišťující play off, příliš velký náskok ale nemá, a navíc prohrál poslední dva duely.

Také druhé sobotní utkání má svého favorita, tím jsou florbalistky Bohemians, které se vydají do Plzně. Slavia je se ziskem pouhých šesti bodů na poslední příčce, naopak Bohemians už vybojovaly o dvacet bodů více a drží se na páté příčce. První vzájemné utkání pražský celek sice nezačal nejlépe, ale zejména díky povedené třetí části otočil výsledek ve svůj prospěch.

Vedoucí Chodov započne nedělní program Exraligy žen, když na domácím hřišti přivítá Liberec. Ten se v posledních dvou duelech zvedl, když porazil Olomouc a Plzeň, díky čemuž se posunul na desátou pozici. Crazy girls ale čeká nyní ještě těžší soupeř, Chodov ze šestnácti duelů prohrál zatím pouze jednou. Naposledy se utkal také s týmem z dolních pater tabulky, Židenice v prvním utkání v novém roce porazil 4:1.

Jen o skóre jsou na tom v tabulce hůře než Chodov Vítkovice, i ty se utkají s týmem, jenž je ve spodních patrech tabulky. Židenice v letošní sezoně zatím vybojovaly pouze devět bodů, všechny výhry posbíraly na domácím hřišti, venku ještě nebodovaly. Vítkovice tak jdou do utkání jako jasný favorit, doma zvítězily v sedmi utkáních ze sedmi a mají drtivé skóre 59:10.

Vzhledem k postavení týmů v tabulce se do očekávat jako zajímavější střetnutí Ostravy s Panthers, týmy Panthers na svého nedělního soupeře ztrácí třináct bodů a jsou o tři místa za ním. Ostravanky přerušily sérii domácích nezdarů jasnou výhrou 18:0 nad Plzní, naopak Panthers prohrály poslední dvě venkovní utkání. První letošní vzájemný souboj zvládla o poznání lépe Ostrava, z Prahy si odvezla tři body za výhru 12:1.

Na závěr víkendového sedmnáctého kola přivítá Olomouc Tatran, tedy tým, se kterým má na kontě shodný počet bodů a je v tabulce za ním na deváté pozici jen kvůli horšímu skóre. Olomoucké hráčky by si přály ukončit sérii tří porážek v řadě, naopak Střešovice budou chtít navázat na výhru nad Jičínem. V posledních pěti vzájemných utkáních slavil výhru vždy domácí celek.

Program 17. kola Extraligy žen
Sobota 12. ledna

18:00     KM automatik FBK Jičín – Ivanti Tigers Jižní Město     Online / TVCOM

18:00     FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FbŠ Bohemians     Online / TVCOM

Neděle 13. ledna

14:00     FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Crazy girls FBC Liberec     Online / TVCOM

15:00     1. SC TEMPISH Vítkovice – K1 Florbal Židenice     Online / TVCOM

15:00     FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Panthers Praha     Online / TVCOM

17:00     FBS Olomouc – Tatran Střešovice     Online / TVCOM

Tabulka soutěže

Obrázek