{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OSTRAVA SI LETOS VYBRALA PANTHERS, CO ROZHODNE?

Obrázek ke článku
5. 3. 2020

Florbalistky FBC ztratily v základní části pouze tři zápasy a do čtvrtfinále play-off sáhly po Panthers Praha. Série odstartuje již o víkendu v ČPP Aréně, o týden později se oba tábory představí v Praze. Co čeká diváky?

Ostrava po výběru Vítkovic a Chodova měla jen dvě možnosti. Buď zvolit Židenice nebo Panthers. „S holkami jsme společně sestavili pořadí, v jakém chceme vybírat a jelikož Panthers bylo výš než Židenice, byla volba jasná,“ komentuje tento krok lodivod Ostravy Jakub Robenek. „Asi jako všechny ostatní týmy od pátého místa jsme doufali v Tigers, ale bylo nám jasné, že Ostrava nebude chtít jít na svého neoblíbeného soupeře z Židenic,“ dodává z druhé strany Pavel Skazko.

Jak probíhá příprava na čtvrtfinále play-off?

„Naše příprava je dlouhodobá, takže se nic extra nemění. Budeme ladit detaily, na které se přes rok neklade takový důraz,“ zní z Ostravy. „Určitě musíme vycházet z dobře organizované obrany, to bude základ, pokud chceme proti Ostravě uspět,“ ví kabina Panthers. Tato čtvrtfinálová série by mohla zajistit pořádný přísun gólů. Skvělou formu má momentálně Michaela Mlejnková, která základní část zakončila s 73 kanadskými body, za ní se drží Denisa Kotzurová a Paulína Hudáková. V Praze se daří Veronice Zittové, která jako jediná překročila hranici třiceti bodů.

Faktor „gólman“

„Výkon gólmanů na obou stranách bude velmi důležitý. V play-off je vždy rozhodujícím prvkem obrana a proměňování šancí. Pro nás bude klíčová disciplína a pracovitost,“ ví jasně Robenek. „My se musíme vypořádat s ofenzivní silou Ostravy. V útočném pásmu je to asi nejsilnější tým v extralize a hráčky se hodně špatně brání,“ komentuje ostravský útok Pavel Skazko. Ten souhlasí s tvrzením, že bude záležet na formě brankářek.

Ostravanky mohou těžit hlavně z přesilových her. Doposud dokázaly zužitkovat přes 50 % nabídnutých početních převah, avšak bude proti nim stát tým, jenž umí tyto situace často vyřešit. 

Program UTKÁNÍ série Ostrava – Panthers

Sobota 7. 3. – 17:00 – ČPP Aréna Ostrava
Neděle 8. 3. – 16:00 – ČPP Aréna Ostrava

Sobota 14. 3. – Panthers Praha
​Neděle 15. 3. – Panthers Praha

Tabulka soutěže

Obrázek