OSTRAVA SRAZILA BOHEMIANS NA KOLENA, POPRVÉ SI ZAHRAJE SEMIFINÁLE

19. 3. 2017

Ženy FBC Ostrava napsaly první velký příběh letošního play-off. V dramatické čtvrtfinálové sérii už prohrávaly 0:3, ale nakonec jsou to právě ony, kdo si zahraje semifinále Extraligy žen. Po vítězství 9:6 mohou poprvé v historii slavit postup mezi čtyři nejlepší celky nejvyšší soutěže, mezi které se florbalistky Bohemians neprobojovaly poprvé po 11 letech.

6 : 9
3:22:21:5 -:-
Branky: 2. Veronika Rybičková, 9. Hana Poláková, 18. Adéla Bočanová, 24. Eva Preisslerová, 29. Hana Poláková, 49. Hana Poláková - 6. Nela Kapcová, 11. Nela Kapcová, 25. Veronika Káčová, 30. Denisa Kotzurová, 45. Veronika Káčová, 53. Andrea Pastušková, 54. Romana Skácelová, 55. Andrea Pastušková, 60. Markéta Vrlíková

Bitva o postup do další fáze play-off začala symbolicky vedením Bohemians, které hráčky ostravského FBC dokázaly po celou první třetinu dorovnávat s výjimkou třetí branky domácího celku. Hráčky v zelenobílém se pak v úvodu prostřední části dočkaly dvoubrankového vedení díky Evě Preisslerové, na tento i následující gól však Ostrava dokázala zase odpovědět a držela si tak jednobrankový odstup.

Bohemians šli naposledy do vedení ve 49. minutě, poté si však šla sednout na trestnou lavici Iveta Hyršlová. Ostrava využila přesilovku v její poslední vteřině a o dalších dvacet sekund později Romana Skácelová otočila skóre a také celou sérii.

Opařený tým Bohemians už se na odpověď nezmohl, místo toho inkasoval v závěru ještě dvě další branky. „Mrzí nás, že jsme nedokázali udržet opakovaně vedení, případně ho ještě navýšit. Série se však nerozhodovala dnes,“ smutně konstatoval trenér Bohemians Michal Vojáček.

Na straně Ostravy pak propukla euforie. Trenér Jakub Robenek poukázal na fakt, že jeho tým postup vysloveně vybojoval. „Když obrat, tak se vším všudy! Lepší jsme sice nebyli, ale hnala nás touha zahrát si poprvé semifinále. Dneska se slaví, ale od zítra zase do práce.“