​​​​

OSTRAVA V PRODLOUŽENÍ PORAZILA VÍTKOVICKÉ FLORBALISTKY

11. 11. 2019

Úřadující mistryně z Vítkovic přišly o první body, v bitvě o Ostravu totiž domácí FBC využilo výhody známého prostředí. Před televizními kamerami si nejprve vynutilo prodloužení, čímž připravilo Vítkovice o první bod v sezóně, v následujícím prodloužení pak díky pohotové střele ze vzduchu vybojovala Ostrava i druhý bod.

4 : 3p
1:21:01:1 1:0
Branky: 11. Veronika Káčová, 27. Kristína Hudáková, 58. Kristína Hudáková, 65. Michaela Mlejnková - 11. Michaela Kubečková, 13. Vlaďka Maděrová, 48. Dominika Buczek

Pondělní podvečer na televizní obrazovce opět patřil florbalu. Trochu netradičně se ale na obrazovkách odehrál duel nejvyšší soutěže žen. Ostravské derby, které bylo zároveň střetnutím vítězek pohárové soutěže a ligové soutěže, přineslo velmi vyrovnaný duel, který měl veselejší konec pro domácí FBC Ostrava. Mistryně z Vítkovic tak ukončily svou desetizápasovou šňůru vítězství, ačkoliv úplně s prázdnou neodešly. O královnách Ostravy se totiž rozhodovalo až v prodloužení.

Florbalistky FBC Ostrava už lépe vstoupily do utkání, když se v jedenácté minutě trefila Káčová. Vítkovice ale našly bleskovou odpověď, srovnáno bylo díky souhře Michaely Kubečkové a Barbory Huskové už po dvaadvaceti vteřinách. Během dvou minut navíc Vítkovice do vedení poslala Vlaďka Maděrová.

Ostrava však opět srovnala. Vyrovnávací branka Kristíny Hudákové byla jedinou trefou druhé třetiny a do poslední části se vstupovalo za nerozhodnutého stavu. Oba týmy tou dobou navíc měli už za sebou i jedno úspěšně odbráněné oslabení.

V osmačtyřicáté minutě se vedení chopily opět Vítkovice a s hubeným náskokem mířily za jedenáctým ligovým vítězstvím v řadě. Florbalistky Ostravy se ale v posledních minutách utkání dokázaly do duelu vrátit druhou brankou Hudákové. Výhodu přesilovky v posledních dvou minutách zápasu ale FBC nevyužilo.

Prodloužení se skutečně protáhlo, branka ale nakonec přeci jen padla. V pětapadesáté minutě se přesným zásahem ve vzduchu prosadila Michaela Mlejnková, čímž korunovala střelecký výkon Ostravy. Ta předčila své soupeřky ve střelbě 31:21 pokusům.

Po náročném programu čeká ostravské týmy volný víkend, zatímco zbytek soutěže bude dohrávat jedenácté kolo. Po dvanáctém kole pak přijde několikatýdenní přestávka kvůli světovému šampionátu.