​​

OSTRAVA VYVÁLČILA VÍTĚZSTVÍ NAD TIGERS, OLOMOUC JE BLÍZKO PLAY-OFF

23. 2. 2019

Poslední kolo základní části ženské extraligy je v plném proudu a diváci už se mohli těšit ze dvou výsledků. Hráčky ostravského FBC v sobotu večer poskočily na třetí místo díky výhře nad Tigers. Za to ženy z Hané mohou o účast v play-off ještě přijít. Hlavní slovo bude mít Tatran v nedělním souboji s Židenicemi.

Velmi vyrovnané střetnutí se odehrálo v ČPP Aréně, kde domácí florbalistky podstoupily vynikající prověrku na blížící se play-off. Už v polovině první třetiny šly do vedení zásluhou Denisy Kotzurové, ale postupem času se ukázalo, že soupeřky z Jižního Města nedají svou kůži lacino. Ty dokonce překlopily vývoj klání na svou stranu, jenže svěřenkyně trenéra Jakuba Robenka sjednaly nápravu během šestnácti vteřin, v jejichž rozmezí nastřílely dva góly a ten vítězný čtyři minuty před koncem utkání z hole Elišky Jurečkové.

V Olomouci se ukázala jako nejdůležitější první třetina duelu s Panthers Praha. V ní se Olomoučanky prosadily celkem čtyřikrát a měly na čem stavět. Ačkoliv je pražský tým výrazně přestřílel – 25:45, jednačtyřicet zákroků si připsala právě Martina Franková, která svým výkonem přispěla k poslednímu vítězství v základní části letošní sezony.