OSTRAVA ZDOLALA TIGERS, CHODOV NEDAL BRNU ŠANCI K ÚSPĚCHU

5. 1. 2020

V neděli odpoledne se do tempa dostala ženská extraliga, kterou čekaly hned čtyři duely. Jeden zápas si ještě střihli muži Liberce, kteří na domácí palubovce vyzvali Otrokovice. Tři body proti Tigers si připsala Ostrava, důležitý krok udělaly taktéž Židenice nebo Panthers Praha.

Židenicím se povedla především první třetina, během níž si vytvořily hráčky brněnského týmu čtyřgólový náskok a mohly směle dál pokračovat ve své jízdě. Ačkoliv byl Jičín nadále výsledkově vyrovnaným soupeřem, manko se již stáhnout nepodařilo, a tak skóre vyznělo ve prospěch domácích zcela jasně 7:2. V ostravské ČPP Aréně se musel za stavu 0:3 otáčet vývoj klání. FBC se na konci druhé třetiny dostalo poprvé do vedení, které již nepustilo z dohledu. Ve třetím dějství domácí ženy potvrdily zisk tří bodů čtyřmi zásahy.

Liberec nedokázal bodovat ani tentokrát, když si pod Ještěd pozval Pathers. Pražanky sice nechaly Severočešky dvakrát srovnat, v dalším průběhu hry jim však neumožily dotáhnout se a ohrozit tak body, které je drží na osmé pozici. Poslední nedělní klání žen obstaraly lvice z Chodova a Brno. Na Jižním Městě se výsledek rodil poměrně lehce, když v poslední periodě vedl Chodov už 10:0. Čestný zásah brněnského celku obstarala pár vteřin před závěrečnou sirénou Eva Stará.

Vyrovnaný duel se odehrál opět na severu Čech, kde se o skóre přetahovali hráči Liberce a Otrokovic. Když ale o vítězi nerozhodla šedesátiminutová základní hrací doba, muselo se jít do prodloužení. Nastavený čas zužitkovalo FBC a díky ráně Radka Valeše bere o bod víc. Panteři se tak vracejí zpět s jedním bodem.