{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PANTHERS SE SPLNILO PŘÁNÍ, ČTVRTFINÁLE SI ZAHRAJÍ PROTI CHODOVU

Obrázek ke článku
28. 2. 2019

Pro mnohé fanoušky to mohl být překvapující tah, v Panthers si však tuto volbu doslova přáli a čtvrtfinále play-off zahájí na Jižním Městě proti lvicím. Tým Jana Tůmy s Chodovem dvakrát padl, přesto očekává atraktivní sérii. V jakém světle se oba celky předvedou, a splní družina Michaely Marešové roli favorita?

Vítězství v základní části ženské extraligy jim uteklo jen o bod. Řeč je o týmu Chodova, který v letošní sezoně zaokrouhlil počet získaných bodů na čísle šedesát a skončil těsně druhý. Lvice nastřádaly celkem devatenáct vítězství v základní hrací době a o prvenství a zisku Prezidentského poháru rozhodoval každý detail. Proč ale kádr okolo Michaely Marešové zvolil právě Panthers? „Snaží se o aktivní pojetí hry. Mají ve svém středu šikovné hráčky a umí být nebezpeční. Chceme být ve střehu a plně koncentrované už ve čtvrtfinále,“ hodnotí kvality soupeřek trenérka z Jižního Města.

Oba týmy touží po skvělé prověrce. Svěřenkyně Jana Tůmy moc dobře ví, kdo je označován za favorita série. Tímto se však nechtějí vyvést z míry, ba naopak. „Čekáme, že budeme schopni hrát co nejvíce času vyrovnanou a pokud možno i atraktivní sérii,“ zní jasně z tábora Panthers. Zde je šestá příčka po základní části úspěchem, avšak stačilo málo k tomu, aby vše bylo jinak. Celky mezi šestým a devátým místem dělily pouhé dva body. „Některé úkoly jsou u nás jako na houpačce. Jednou je zvládáme a podruhé ne. Chtěli jsme se těchto výkyvů vyvarovat a podávat stabilnější výkony, ale to se ne vždy povedlo. Musíme na tom dále pracovat!“

Chodov se během letošní sezony probojoval do finále Poháru České pojišťovny, v němž měl solidně rozehraný výsledek proti Ostravě. Vše nakonec dopadlo jinak a trofej pro vítěze převzalo po šedesáti minutách hry FBC. „I když to bylo ve finále poháru nepovedené vystoupení, s extraligovou částí panuje spokojenost,“ chválí Michaela Marešová, která moc dobře ví, že je stále co vylepšovat a na čem pracovat směrem do následujících utkání.

Tabulka soutěže

Obrázek