{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PLZEŇ JE NA POKRAJI SESTUPU! ŽIDENICE MAJÍ TŘETÍ BOD

Obrázek ke článku
5. 4. 2019

Superfinalistky se připravují na svůj nejdůležitější zápas sezony, který se odehraje už za týden v Ostravar Aréně, florbalistky Plzně a Židenic však bojují o setrvání v nejvyšší ženské soutěži. Třetí výhru v řadě si proti plzeňskému celku připsaly Jihomoravanky. Ty už v příštím duelu mohou rozhodnout o sestupu Plzně, samy by si poté zahrály ještě baráž.

Plzeň se dokázala v domácím prostředí rychle ujmout jednobrankového vedení, ale jejich soupeřky v prvních dvaceti minutách byly o něco produktivnější. Skóre na svou stranu strhly Židenice i díky podílu Andrey Dernerové. Ženy z táboru domácích však nesložily zbraně. Během druhé části duelu dvakrát srovnaly se svými soupeřkami krok. Po sérii vyloučení zpočátku třetího dějství si slovo vzala Zuzana Hubáčková s Lucií Romančákovou a rázem to bylo o tři branky. Slavia už nedokázala překlopit vývoj utkání a Židenicím podlehla už potřetí.

V případě nedělní výhry Židenic se Plzeň s nejvyšší soutěží rozloučí a klub z jihomoravské metropole ještě bude bojovat v baráži.

Výsledek 3. utkání 2. kola play-down Extraligy žen

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - K1 Florbal Židenice 5:8, stav série 0-3

Tabulka soutěže

Obrázek