{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PO TITULU Z FINSKA CHCE KONÍČKOVÁ TAKÉ DOMÁCÍ TROFEJ

Obrázek ke článku
27. 5. 2017

Extraliga žen před nedávnem zažila málo vídaný přestup. Univerzálka Hana Koníčková odešla z Liberce do Vítkovic. Při studiu v Praze, práci učitelky v Liberci a florbalovém působení v Ostravě bude mít v následující sezóně opravdu nevídaně nabitý program.

Co vás vedlo k rozhodnutí opustit tým Liberce?
Jednoznačně toto rozhodnutí dělám kvůli zkvalitnění mé hry směrem k MS. K tomu je nezbytné větší konkurenční prostředí mezi hráčkami v týmu.

Proč jste si za své další působiště zvolila právě Vítkovice?
Zajímá mě fungování vítkovického klubu, přístup a práce trenérů. Těším se na změnu herního projevu. Roli hrály dlouhodobě kvalitní výsledky v ženské extralize. Pro Vítkovice bude hrát velké plus, že se Superfinále uskuteční poprvé v Ostravě, takže po letošním nevydařeném ročníku mají, jak doufám, novou motivaci. Důležitý byl také jejich zájem a vhodně nastavené podmínky pro vzájemnou spolupráci. Možná i bližší nátura, kterou holky mají a která mi sedí.

Měla jste i jiné možnosti, které jste zvažovala?
Nabídky se naskytly i od ostatních. Nicméně jsem věděla, že vzhledem k mému vytížení budu zvažovat jen pár z nich. Tím, že kvůli studiu zůstávám v ČR, tak pro mě má cenu hostovat opravdu v naší ženské extralize jen v pár klubech.

Chystáte se kombinovat školu v Praze, práci v Liberci a florbal v Ostravě. Zní to až neuvěřitelně. Jak to dokážete skloubit?
Musím podotknout, že velkou roli hrál verdikt v mém zaměstnání. I na další školní rok projevili zájem o moji práci a museli jsme jen doladit podmínek tak, aby to šlo skloubit s florbalem ve Vítkovicích. Studuji kombinovanou formou vysokou školu v Praze a v návaznosti na to mám zohledněný i pracovní úvazek. Myslím si, že je to udržitelné na jeden nebo dva roky v takovém tempu. Rozhodně to není možné stíhat takto dlouhodoběji, aby vše neslo své ovoce. Pokud to nyní zvládnu, tak z toho naopak můžu vytěžit.

Budete stíhat všechny tréninky týmu Vítkovic, nebo máte přípravu individuálně nastavenou?
V období letní přípravy se budu připravovat individuálně. Není to cesta úplně pro každého, nicméně bych šla sama proti sobě, kdybych přijela do Vítkovic a dovolila bych si nebýt kvalitně připravená. Vzhledem k mému vytížení mám kondičního trenéra, který mi šije letní přípravu na míru. To znamená, že trénuji každý den v jiný čas. V bazénu, na kole, v posilovně a nejvíce času nyní na ovále. Výhledově v polovině června budu řešit samozřejmě i florbalové tréninky. S Vítkovicemi jsme se dohodli, v jaký čas jsem pro ně stěžejní. Celkově vzato si však myslím, že v současnosti jde udělat kvalitní příprava na sezonu i v Liberci.

V průběhu ligového ročníku budete muset trénovat i s týmem Vítkovic. To budete řešit jak?
Během sezóny jsme našli vhodnou variantu, jak to skloubit tak, abych byla pro tým prospěšná. Ukáže čas, jestli je to v mých silách, nebo je to příliš. Pokud to nebudu zvládat, tak na to samozřejmě budu reagovat. Teď chci dělat všechno pro to, aby to byl správný krok.

Máte na kontě titul z finské ligy. Nyní můžete reálně pomýšlet i na ten český. Je to velká motivace?
Motivace je vždy pro sportovce velmi důležitá. To platí samozřejmě i u mě. Nicméně nemusím vítězit jak na běžícím páse. Ale je logické, že chcete víc a víc, pokud už se vám to někdy povedlo. Bylo by pěkné, kdybych se v budoucnu ohlédla za mojí florbalovou kariérou a byl tam nejcennější kov také z naší domácí nejvyšší soutěže.

foto: archiv Hany Koníčkové

Tabulka soutěže

Obrázek