​​​​

POSLEDNÍ POSTUPOVÉ MÍSTO PRO ŽIDENICE, CHODOV ZDOLAL V DERBY HERBADENT

26. 2. 2017

Poslední kolo základní části Extraligy žen nabídlo velice důležitý souboj, ve kterém se o postup do play-off utkaly Židenice s ELITE, z něhož vzešly vítězně právě domácí hráčky. V souboji o druhou příčku uspěl po přetahované s Herbadentem Chodov a Bohemians rozstříleli Vinohrady.

Sobotní předehrávka mezi Libercem a Jičínem rozhodovala jen o konečném postavení v tabulce, oba celky měly postup jistý. Liberec vedl po dvou třetinách o tři branky, ale rozhodovalo se až v samotném závěru. Nejprve čtrnáct vteřin před koncem vyrovnala za Jičín Kloutvorová, jenže to nebylo vše. Až pět vteřin před poslední sirénou rozhodla o konečném vítězství domácích Dostalíková.

V nedělním odpoledním duelu mezi Ostravou a Olomoucí se ujaly vedení hostující hráčky, jenže ještě v první třetině při netradiční hře čtyři na tři o něj přišly. Ve druhém dějství si hosté vzali vedení zpět po hattricku Pastuškové, která ho stihla za šest minut. Ani to nebylo ve druhé třetině vše, o vyrovnání se postarala druhou trefou Pavlíková. Ostrava v poslední periodě nastřílela čtyři branky, Pastušková přidala čtvrtý přesný zásah v zápase, ta se tak velkou měrou podílela na zisku tří bodů pro domácí.

Vítkovice se utkaly se soupeřem z opačných pater tabulky, Panthers poměrně jasně přestřílely, když vyhrály rozdílem sedmi branek. Utvrdily si tak postavení na čele tabulky, naopak domácí florbalistky končí na desáté příčce.

Souboj o druhou příčku ovládl Chodov

V přímém boji o druhé místo po základní části přivítal Herbadent rivala z Chodova. Chodovské florbalistky až do konce druhé třetiny dotahovaly nepříznivé skóre, v čase 39:58 se jim podařilo podruhé v utkání srovnat stav. Ve druhé polovině třetí třetiny otočily vývoj, na což dokázal Herbadent poměrně rychle zareagoval, jenže Chodov se poté dvakrát prosadil v oslabení, získal tři body, díky kterým se posunul na druhé místo. Hned čtyři body za dvě branky a dvě nahrávky si připsala Urbánková.

V souboji o poslední postupové místo do play-off se utkaly Židenice a ELITE. Hosté po první třetině vedli o dvě branky po trefách Zlámalové, domácí dorovnali skóre ve druhé periodě. V rozhodující části hry nejprve završila hattrick Zlámalová, jenže ani to ELITE nepomohlo k zisku tří bodů, jelikož o postupu Židenic rozhodla minutu a půl před koncem Hyksová.

Beznadějně poslední Královské Vinohrady schytaly před domácími diváky patnáctigólový příděl od Bohemians. Pozoruhodný střelecký výkon předvedla Poláková, která překonala soupeřovu gólmanku hned šestkrát. Bohemians vysokou výhrou potvrdili své umístění na čtvrtém místě.