POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO SUPERFINÁLE OBSADIL CHODOV

11. 4. 2018

Účastníci Superfinále florbalu 2018 jsou kompletní. Poslední volné místo obsadily hráčky Chodova, když v semifinálové sérii v pátém utkání porazily obhájkyně titulu Tigers. V letošním ročníku Superfinále budou jediným týmem z hlavního města a čelit budou svým vyzývatelkám z Finále Poháru České pojišťovny, domácím Vítkovicím.

3 : 4
2:21:10:1 -:-
Branky: 2. Denisa Billá, 7. Dominika Kubišová, 33. Tereza Hanzlíková - 10. Martina Řepková, 17. Nela Jiráková, 39. Tereza Urbánková, 54. Eliška Vrátná

Pouze v prvním víkendu dokázaly hráčky Tigers udržet v semifinálové sérii krok se soupeřkami. Po úvodní dvojici utkání byla série vyrovnána a nebýt to bitva o společnou halu, stěhovala by se za stavu 1-1 na utkání. Protože však je Jižní Město domácím teritoriem tygřic i lvic, týmy si jen na víkend prohodily střídačky. Po prvním víkendu už Chodov zaváhání v sérii nedovolil a úřadující mistryně tak padly stejně jako mistři po prohře 1-4, ačkoliv v základní skupině skončily v tabulce lépe.

Chodov naplno využil mečbol, ačkoliv mu začátek utkání utekl. Skóre se na otevřelo už ve druhé minutě a v sedmé se Tigers zásluhou autorky historicky jediného hattricku v ženském superfinále, Dominiky Kubišové ujal dvougólového vedení. Ještě před polovinou první třetiny ale Martina Řepková snížila a do přestávky ještě Nela Jiráková využila výhodu trestného střílení.

Také druhá třetina začala lépe pro FK Jižní Město, když mu vedení vrátila Martina Čapková. Minutu před koncem prostřední dvacetiminutovky ale Tereza Urbánková využila odložené vyloučení soupeřek a tak i třetí část zahájily semifinalistky s čistým štítem. V poslední třetině i přes velkou střeleckou snahu Tigers, které své soupeřky přestřílely, padl jediný gól z čepele Elišky Vrátné, která tak Chodovu zařídila první vedení v utkání ale i konec série.

V superfinále narazí Chodov na Vítkovice, které proti Ostravě nezaváhaly a už vyhlížejí historicky první vrchol ligové sezony v Ostravě.

Chcete být u toho? Vstupenky na Superfinále 2018 můžete zakoupit zde.