{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: BITVA RIVALEK. I VÍTKOVICKÉ ŽENY VYZVOU CHODOV

Obrázek ke článku
18. 9. 2020

O blížícím se víkendu se opět rozehraje ženská nejvyšší soutěž. Největším lákadlem bude střet Vítkovic s Chodovem, tedy nejsilnějších týmů posledních sezon. Mezi další zajímavé duely druhé hracího kola patří souboj Ostravy se Startem98, Židenic a Tatranu či nováčka z Mladé Boleslavi s Bohemians.

Vítkovice a Chodov. Dva nejlepší týmy předcházejících ročníků a rivalové, kteří spolu sehráli superfinále 2018 i 2019. Zároveň mužstva, která v posledních letech vytvořila tandem, jenž ovládal extraligovou tabulku. A výjimkou nebyla ani poslední sezona. Povětšinou stříbrnému Chodovu se povedlo uspět ve finále Poháru Českého florbalu, do kterého vítkovický tým nezasáhl. Vítkovice však pro změnu získaly prvenství po základní části právě před pražským konkurentem. Oba celky poté měly nakročeno do semifinálových sérií, jenže přišel předčasný konec.

Zatímco Vítkovice přišly zejména o Kamilu Paloncyovou a Ivanu Šupákovou, které ale nahradily návraty slovenských reprezentantek Michaeli Šponiarové a Alžbety Ďuríkové, tak chodovský kádr zažil největší proměnu za poslední dobu. Odešlo hned dvanáct hráček včetně Martiny Řepkové, Gabriely Žůrkové i Nely Jirákové. Tým z Jižního Města nově sází na velmi mladé hráčky, které sbírají první starty mezi ženskou elitou.

V prvním kole si Vítkovice snadno poradily s Bulldogs Brno 9:0, byť nenastoupily v nejsilnější sestavě z důvodu absencí. To mladému Chodovu se příliš nedařilo. V zápase proti Olomouci sice lvice získaly tři body, ale „pouze“ po výhře 6:3, přičemž byly hráčky z Hané ve dvou třetinách produktivnější.

Rytířky si jsou chodovské změny vědomy. „Připomíná mi to naši situaci v sezoně 2018/19, kdy nás před sezonou opustilo hodně důležitých hráček a celý tým stál na mladých . Stejně jako tomu je teď na Chodově,“ říká vítkovická útočnice Barbora Husková. Vzápětí však dodává, že i na tento zápas se musí kvalitně připravit: „Každý soupeř, ani mladý, se nesmí podcenit. Nastupující generace mladých hráček může být mnohdy stejně dobře připravená na sezonu jako ty zkušenější.“

Také lvice již netrpělivě vyhlíží vzájemné střetnutí. „Čekáme určitě hodně těžký zápas. Víme, že nám Vítkovice nic zadarmo nenechají. Bude potřeba předvést mnohem lepší výkon, než jakým jsme se prezentovaly proti Olomouci. V úterý jsme měly krátkou video poradu, na kterou budeme navazovat na dalším tréninku podrobnějšími informacemi k zápasu,“ prozrazuje členka chodovského prvního útoku Karolína Suchá.

V sobotním programu nalezneme dva duely. Jako první se představí florbalistky Tigers Startu98 a ambiciózní Ostravy. Také pražský tým prošel významnou změnou, která se projevila i v názvu, přesto se stále jedná o souboj týmů, jenž pravidelně v posledních sezonách končily až v semifinále. Tigers navíc budou chtít odčinit zaváhání z úvodního zápasu s Mladou Boleslaví.

Právě mladoboleslavské hráčky jsou aktérkami druhého sobotního utkání. V podvečer narazí na pražské Bohemians. A i tento zápas bude stát za to, vždyť nováček ligy bude chtít znovu bodovat a klokanky touží po spravení nálady po těsné prohře se Židenicemi.

Neděle nabídne čtyři klání, do kterých patří již zmiňované utkání Vítkovic s Chodovem. Ve stejný čas začíná souboj Židenic s dalším týmem z hlavního města, Tatranem. Oba celky se v posledních ročnících výkonnostně zvedají, vítězně vstoupily do soutěže a toto utkání tak může být nesmírně napínavé.

Na hřišti se ve 2. kole střetnou rovněž Olomouc s Jičínem. Týmy, které se v aktuální sezoně chtějí prosadit až do play-off, narazily v posledním kole na favorizovanější celky a neuspěly. Teď budou chtít získat první body do tabulky.

Poslední zápas víkendu obstarají celky ze dvou největších metropolí, které pojí zvířecí označení. Pražští Panthers se utkají s brněnskými Bulldogs. Oba týmy na úvod nestačily na ostravská družstva a i pro ně tedy platí, že se budou chtít odlepit od nuly na bodovém kontě.

PROGRAM 2. KOLA EXTRALIGY ŽEN

Sobota 19. září

16:30   FATPIPE Tigers Start98 Kunratice - FBC ČPP OSTRAVA (SH Jižní Město)
19:00   FbŠ Bohemians - MITEL Florbalová akademie (ZŠ Dolní Břežany)

Neděle 20. září

15:00   1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SC Dubina Ostrava)
15:00   K1 Florbal Židenice - Tatran Střešovice (MSH Vodova Brno)
15:00   FBS Olomouc - KM automatik FBK Jičín (SH Čajkaréna Olomouc)
15:45   Panthers Praha - Bulldogs Brno (SH ZŠ Rudná)

Kompletní program naleznete ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek