{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: CHODOV JEDE DO OSTRAVY BOJOVAT O DRUHÉ MÍSTO

Obrázek ke článku
26. 3. 2021

Základní část Extraligy žen se svým programem blíží ke zdárnému konci, nadcházející víkend nabídne téměř celé poslední kolo včetně několika dohrávek. Náročné dny čekají florbalistky Tatranu, které budou dohánět zápasovou ztrátu z důvodu nucené karantény. Největším lákadlem bude bitva o stříbrnou pozici v ligové tabulce mez celky ostravského FBC a Chodova. Utkání se odehraje na severu Moravy v sobotu od 16 hodin.

V mužské nejvyšší soutěži startuje play-off, mezi ženami se mohou diváci těšit na velice atraktivní souboj. Ten nás zavede do Ostravy, kde se proti sobě v dohrávce 17. kola představí momentálně druhá Ostrava a třetí Chodov. Ve hře jsou tři body, tentokrát lze jednoznačně říct, že klíčové. Vítěz tohoto klání se osamostatní na pozici hned za vedoucími Vítkovicemi a získá tak další výhody do vyřazovacích bojů.

Máme šanci na titul, zní z Chodova

První vzájemný duel se odehrál před třemi týdny, tehdy se z vítězství radovaly ženy Chodova. Na domácí půdě dokázaly přetlačit FBC 7:4, zejména díky skvělé prostřední části, kdy zápas rozhodly. „Musíme navázat na to, co nás zdobí celou sezonu. To je precizní obrana a rychlý přechod do útoku. Tyto faktory byly klíčové v předchozím vzájemném utkání a budou rozhodovat i v sobotu,“ prozrazuje osmnáctiletá naděje Chodova Kristýna Lechnerová.

Právě mládí nyní táhne účastníka posledních dvou finálových bitev. Tým prošel rozsáhlou generační obměnou a rozhodl se vsadit na hráčky s věkovým průměrem okolo dvaceti let. „Odešla spousta zvučných jmen, na kterých se tu poslední roky stavělo. Myslím si, že to přineslo do týmu nový impuls, není na nás takový tlak,“ líčí juniorská reprezentantka Lechnerová. „Nikdo na začátku nevěděl, co od sezony očekávat. Byla jsem až překvapená, jak dobře jsme si sedly, předvádíme dobrý florbal a troufám si říct, že šanci na titul rozhodně máme,“ dodává.

Právě sobotní zápas může ukázat, jak je na první pohled nezkušený tým připravený na vyřazovací boje. Domácí FBC posílené o zkušenosti Denisy Kotzurové či Michaely Mlejnkové bude kvalitním testem.

„Ostrava bude v domácím prostředí, bude to těžké utkání, přece jen jde o souboj o druhé místo v základní části. Nevím, jestli je to úplně generálka před play-off, ale můžeme si ukázat, na čem je třeba před vrcholem sezony zapracovat,“ zakončila Lechnerová.

Holba Fantasy Play-off - ukažte své tipy!

Na druhé straně se rýsuje velice silný a konkurenceschopný tým do vyřazovacích bojů. Bodové hody již zmiňovaného dua Kotzurová – Mlejnková, skvěle chytající Veronika Tomšová a dva vyrovnané duely s dlouhodobým rivalem a aspirantem na titul z Vítkovic. To je poměrně slušný základ pro úspěch. „Máme tři vyrovnané pětky, které se dokáží prosazovat i proti silným soupeřům. Těch individualit je u nás více, ale jsou dobře rozložené, takže v kombinaci s dobrým týmovým poutem vytváříme obrovskou sílu,“ hodnotí mladá naděje Pavlína Bačová.

Ostrava si bude rozhodně chtít zpravit chuť po hořké porážce v hlavním městě. Případná výhra by je definitivně vynesla na druhé místo. „Bude se rozhodovat o tom, kdo bude mít po základní části lepší postavení a výhodu při výběru soupeře. Jelikož je možné, že se s Chodovem setkáme také v play-off, bude pro nás důležité je doma porazit,“ vysvětluje autorka šestnácti kanadských bodů v této sezoně.

Pavlína Bačová si svůj první rok na severu Moravy užívá. Patří mezi velice platné pilíře kádru a ve svých devatenácti letech má skvěle nakročeno. „Na těžké zápasy se vždy těším, posouvají mě dál. Pro tým je teď nejdůležitější poctivá regenerace, doléčit nějaké vzniklé bolístky a kvalitně se připravit po všech stránkách,“ prozradila rodačka z Vícenic na Vysočině.

Dokáží florbalistky Ostravy potvrdit roli favorita, nebo se Chodovu podaří podruhé v sezoně přelstít svého soupeře? Přesvědčíme se v sobotu, úvodní hvizd je naplánován na 16 hodin.

Poslední naděje pro Mladou Boleslav

Kromě peprné bitvy nabídne dvacátý sedmý den měsíce března také další zajímavé zápasy. Lídryně z Vítkovic vyzvou brněnské Bulldogs, zbytek duelů se koná v hlavním městě. Bohemians hostí rozjetou Olomouc a Mladá Boleslav míří bojovat o poslední šanci na play-off do Kunratic.

O den později zůstane část programu opět na Moravě, Židenice budou hájit sedmou pozici proti pražským Bohemians a Olomouc se po návratu z Prahy střetne s Chodovem vracejícím se z Ostravy. Do hry se zapojí také florbalistky Střešovic, po delší pauze je čeká Jičín. Poslední duel víkendu nabídne ryze pražské derby mezi Panthers a Startem98.

PROGRAM 22. KOLA EXTRALIGY ŽEN

Sobota 27. března 

13:30 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. Bulldogs Brno (SC Dubina Ostrava)
19:30 FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. MITEL Florbalová akademie MB (SH Jižní Město)

Neděle 28. března

14:30 FBS Olomouc vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SH Čajkaaréna Olomouc)
15:00 Tatran Střešovice vs. KM Automatik FBK Jičín (Stodola Aréna Střešovice)
17:00 K1 Florbal Židenice vs. FbŠ Bohemians (MSH Vodova Brno)

Dohrávka 8. KOLA EXTRALIGY ŽEN

Sobota 27. března 

15:00 FbŠ Bohemians vs. FBS Olomouc (SH Děkanka)*

Dohrávka 17. KOLA EXTRALIGY ŽEN

Sobota 27. března 

16:00 FBC ČPP Ostrava vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV (ČPP Aréna Ostrava)*

Dohrávka 19. KOLA EXTRALIGY ŽEN

Neděle 28. března

16:00 FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. Panthers Praha (SH Jižní Město)

* - utkání označená hvězdičkou vysílá videoplatforma Českého florbalu s komentářem

Tabulka soutěže

Obrázek