{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PREVIEW: ZÁPAS O VŠECHNO, CHODOV MŮŽE ROZHODNOUT

Obrázek ke článku
19. 5. 2021

Již ve středu večer může Extraliga žen poznat druhého superfinalistu a ukončit tak svá semifinále. Vítkovice si svůj postup vybojovaly, nyní k tomu má velkou příležitost také pražský Chodov, který vede 3:1 na zápasy. Jeho soupeř z Tatranu však již ukázal, že se bude rvát a svou sezonu jen tak ukončit nehodlá. Utkání startuje v 19 hodin.

Pokud někdo snad očekával jednoznačnou sérii, pak se hrubě zmýlil. Chodov zatím s Tatranem bojuje o každý centimetr na hřišti, hra se přelévá z jedné strany na druhou a nikdo si nic nedaruje. Prostě semifinále, jak má být.

První duel sice vyhrály chodovské florbalistky vyšším rozdílem, to však tolik neznamenalo. Od druhého zápasu je to totiž tuhá bitva i ve skóre a to i přesto, že Chodov po druhém vzájemném střetnutí vedl již 2:0 na utkání. Ve třetím souboji, který bývá kritický, se však Tatran rozstřílel a došel si pro vítězství 5:3, čímž náskok svého soupeře snížil a vyhnul se tak odvracení mečbolu.

Tomu však neunikl hned následující den. Do brány se totiž postavila, stejně jako v druhém duelu, který skončil výhrou 2:0 pro Chodov, chodovská brankářka Hana Ranochová, která si do letošního play-off přenesla skvělou formu.

A dokazovala to také v tomto v zápase, ve kterém mohl Tatran srovnat sérii na 2:2. Dohromady totiž talentovaná gólmanka držela v semifinále neprůstřelnost po dlouhých 117 minut herního času. Pak ji sice překonala střešovická Michaela Mechlová, i tak to však Chodovu stačilo na těsnou výhru, po které druhý celek tabulky po základní části rázem vede poměrem 3:1 na zápasy.

Videoplatforma Českého florbalu

Dnes večer tedy bude mít šanci sérii ukončit a posunout se do superfinále. Je si však jist, že to nebude zdaleka jednoduchá záležitost, což dosvědčuje také chodovská florbalistka Vanessa Rebecca Keprtová.

„Očekáváme asi nejtěžší utkání, protože Tatran nemá co ztratit. Bude to plné tvrdých osobních soubojů,“ uvádí na účet středečního duelu. „V zápase se chceme vyhnout individuálním chybám a být trpělivé směrem do zakončení, góly přijdou. Také chceme zlepšit založení a celkovou hru na balónku,“ dodává.

A co bude podle ní na domácí půdě hlavním klíčem k úspěchu? „K ukončení série bude potřeba proměňovat vytvořené šance v góly a hrát naši hru,“ míní.

Program semifinále Extraligy žen

Středa 19. května, 5. zápas

19:00  FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. Tatran Střešovice (SH Jižní Město)

Tabulka soutěže

​​

Obrázek