{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PŘIŠLO MI TO JAKO ZAJÍMAVÁ PŘÍLEŽITOST, ŘÍKÁ NOVÁ POSILA ZUG UNITED ELIŠKA TROJÁNKOVÁ

Obrázek ke článku
20. 7. 2020

Mladá florbalistka z Jižního Města bude další, která okusí nejvyšší soutěž ve Švýcarsku. Maturovat bude pravděpodobně až za dva roky, a tak se vydává na misi do země helvétského kříže. Řeč je o Elišce Trojánkové, hráčce Start98 a národního týmu juniorek. Jak probíhaly námluvy s Zugem a co ji v následujících měsících čeká?

Eliško, v loňské sezoně jste nastoupila ke všem utkáním ženské extraligy, kde jste svému týmu pomohla 15 brankami a 22 asistencemi. Jak se zpětně díváte na uplynulou sezonu?
Sezona byla jak na houpačce, střídavě se nám dařilo a nedařilo, ale nikdy jsme se neudrželi na vítězné vlně. Bohužel skončila předčasně v nedohraném play-off, což je velká škoda.

Věkem jste mohla nakouknout ještě do kategorie juniorek, ale tam jste zaznamenala pouze pár startů. Bylo to nastaveno od začátku sezony, že budete nastupovat hlavně v extralize?
Ano bylo. Primárně jsem měla hrát za ženy a juniorkám více pomáhat v play-off. Bohužel zápasy žen a juniorek se často překrývaly, proto jsem odehrála zápasů za juniorky tak málo. 

Své zkušenosti sbíráte ještě v juniorské reprezentaci. Na podzim jste byla součástí národního týmu juniorek, který na domácím EFT vyhrál pouze nad Finskem. Jak to, že se nepodařilo uspět proti Švýcarsku a Švédsku?
Zápasy s Finskem a Švédskem jsme odehráli dobře. Ale v zápase se Švédskem jsme doplatili na neproměňování šancí. Utkání se Švýcarskem se nám nepovedlo vůbec, nedokázali jsme dát góly a ani obrana nám nefungovala tak dobře, jako třeba proti Finsku.

Nedávno byl oznámen váš přestup do Zugu, kam míří také další ženy z České republiky. Celkově do Švýcarska na novou sezonu odcestuje početná skupina hráček. Jak se váš přestup rodil a jak se těšíte?
Těším se moc, samozřejmě mám i obavy, ale v Zugu jsou moc milí a věřím, že to bude dobré. Původně jsem měla v plánu pokračovat ve Startu, ale z Zugu mě oslovili, jestli bych měla zájem posílit jejich tým. Přišlo mi to jako skvělá příležitost, a tak jsme se postupně domluvili na podmínkách s Zugem i se Startem. Vzhledem k tomu, že mě maturita čeká až, doufám, za dva roky, tak budu studovat třetí ročník SŠ na dálku.

Měla jste na stole i jiné nabídky, jak už z ciziny, tak třeba z Česka?
Ano, jiné nabídky jsem měla, ale ze zahraničí to byla jediná.

Studium je tedy řešeno formou dálkovou v České republice. Jak to budete mít s prací a bydlením?
Ve Švýcarsku budu pracovat jako au-pair u jedné rodiny, u které budu také bydlet.

Jaké jsou vaše osobní a týmové cíle, které byste chtěla v následující sezoně dosáhnout?               
Já osobně si chci zahrát co nejvíce zápasů, získat tak nové zkušenosti a dostat se na odložené mistrovství světa juniorek. Mezi ty týmové bych zařadila dostat se co nejdále v play-off.

Česká a švýcarská soutěž jsou určitě odlišné. Co tak očekáváte nového angažmá?
Určitě očekávám jiný pohled na florbal a vyrovnanější soutěž.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek