{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŘEZÁČOVÁ PŘESTUPUJE DO ŠVÝCARSKA. CHCI MAKAT VÍCE NEŽ DOTEĎ, HLÁSÍ

Obrázek ke článku
28. 6. 2020

Na odchod do zahraničí se těší Lucie Řezáčová. Osmnáctiletá útočnice Startu98 (bývalých Tigers Jižní Město) přestupuje do Švýcarska, kde bude oblékat dres Zollbrücku. Po čtyřech letech tak opouští klub, kde poprvé nakoukla do ženského florbalu.

Přestup do Švýcarska dává Řezáčové spoustu nových možností. „Potřebovala jsem změnu a nový náboj pro florbal. Když přišla nabídka, byla to pro mě další motivace,“ řekla už bývalá útočnice Jižního Města. Od působení ve Skorpion Emmental Zollbrück si slibuje posun hned po několika stránkách. „Očekávám tvrdou práci, jiný styl hry, pozitivní přístup k florbalu a příležitost naučit se nový jazyk,“ vystihla Řezáčová.

Zollbrück rozhodně patří mezi nejkvalitnější kluby Švýcarska. Skorpion letos měl nakročeno k postupu do semifinále, když v úvodním kole play-off třikrát porazil Oberland. „V této sezoně si nevedl vůbec zle a kvůli předčasnému konci soutěží obsadil čtvrté místo. Působí jako tým s velkými ambicemi, a přesně v takovém družstvu chci hrát,“ ujistila osmnáctiletá střelkyně.

Řezáčová však nepůjde za hranice sama. Do stejného týmu přestupuje i její spoluhráčka Nikol Pekárková, která v uplynulém ročníku hostovala v Tigers (nynějším Startu98) z Chodova. A považuje to za obrovskou výhodu. „Jsem hrozně ráda, že jde Nikol do Škorpionů se mnou. Dobře si rozumíme a myslím si, že si toto švýcarské dobrodružství společně užijeme,“ ocenila Řezáčová.

Nynější juniorská reprezentantka strávila na Jižním Městě čtyři roky. Za tygřice nastupovala od sezony 2016/17 po přestupu z jejího mateřského Kladna. „Myslím si, že jsem se v Tigers po florbalové stránce posunula o kus dál. Nejvíce budu vzpomínat na juniorskou éru, kde se sešla super parta lidí. Společně jsme tvořily skvělý tým,“ poznamenala Řezáčová. Za tu dobu postoupila s klubem dvakrát do finále 1. ligy juniorek, kde jednou slavila titul.​

Uplynulý ročník odehrála Řezáčová převážně v Extralize žen, kde v základní části dala sedmnáct gólů a nasbírala šest asistencí. Celkově se Tigers umístily na čtvrté pozici tabulky, ale v play-off proti pátým Židenicím se jim příliš nedařilo. Ještě než čtvrtfinále ukončil koronavirus, vedl jejich soupeř z Brna 2–0 na zápasy.

„Za mě to byla docela šílená sezona. Před jejím startem odešla spousta hráček a tým se nám ještě více omladil. Během roku byla změna i mezi trenéry,“ popisovala Řezáčová. Výkonnostně se Pražankám někdy nedařilo podle představ, ale naopak další utkání dopadla podle Řezáčové slušně.

Další věc, co se Řezáčové týká, je odložené mistrovství světa juniorek ve Švédsku. Místo původního termínu se měl šampionát odehrát letos v září, nakonec se však uskuteční až v květnu 2021. „Beru to jako čas navíc, abychom ještě vyplnily naše mezery ve hře a zapracovaly na kondici,“ uvažovala hráčka národního týmu o přípravě na turnaj.

Na Řezáčovou tak čeká přelomová sezona. Bude hrát ve Švýcarsku, bojovat o posunutý šampionát a bude se chtít svými výkony dostat na elitní úroveň. „Chci novému týmu co nejvíce pomoci, abychom dosáhli největších úspěchů. A makat na sobě ještě více než doteď,“ shrnula Řezáčová.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek