{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SEMIFINÁLE EXTRALIGY ŽEN: OSTRAVSKÉ A PRAŽSKÉ DERBY

Obrázek ke článku
19. 3. 2017

Unikátním ostravským obratem skončilo čtvrtfinále play-off nejvyšší ženské soutěže, která tak směřuje do dalšího úseku cesty do Superfinále a bojovat se o něj bude na dvou frontách. Jedna se otevře v Ostravě, kde mistryně z Vítkovic vyzvaly FBC, druhá pak v Praze v Jižním Městě, kde se střetnou Chodov s Herbadentem.

Všechny čtvrtfinálové série skončí 4:0? Úkaz z minulé sezóny se ukázal jako ojedinělý, ve velkém stylu se o další boje v play-off přihlásilo ostravské FBC, mimochodem tým, který ještě před třemi lety bojoval o udržení a před čtyřmi lety zažíval restart ve druhé nejvyšší soutěži. Systematická práce se vyplatila, žlutomodrý tým jako první v historii otočil sérii ze stavu 0-3 na 4-3 a poprvé v historii postoupil mezi nejlepší čtyři celky.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Výběr v neděli večer byl pouze na Vítkovicích a ty ukázaly na svého městského rivala. „S touhle variantou jsme počítali už před čtvrtfinále, neboť jsme věřili, že postoupí. Z toho důvodu jsme taky volili ve čtvrtfinále Jičín. Na sérii se těšíme a věříme, že proběhne ve skvělé divácké atmosféře,“ komentoval trenér mistryň Jiří Velecký.

Podle papírových předpokladů mohou být Vítkovice klidné, v posledních dvou letech Ostravu smetly 4-0 na zápasy. FBC má však za sebou čtyři vítězství v řadě, bere energii z euforie a nemá co ztratit. Každé případné vítězství v semifinále pro něj bude sladký bonus k povedené sezóně. Jen první semifinálové zápasy tak odpoví na otázku – Nebudou Vítkovice své volby litovat?

„Jsme bohatší o hromadu zkušeností a doufám, že to budeme schopni zužitkovat. Třeba se pak může stát podobný zázrak, jaký se stal teď proti Bohemians. Jsme v euforii a rozhodně se Vítkovic nebojíme,“ vzkázal na Dubinu šťastný trenér FBC Jakub Robenek. I kdyby jeho tým v semifinále prohrál 0-4 na zápasy, tak bezpochyby ukázal, že se s ním musí do příští sezóny počítat v horních částech tabulky.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Herbadent FK Jižní Město

Volba Vítkovic k sobě svedla Chodov s Herbadentem. Stejně jako minulý rok se tak o postup do Superfinále poperou sokyně ze sportovní haly Jižní Město. Herbadent loni prohrál s pozdějšími vicemistryněmi 0-4.

Z výsledku výběru nebyla trenérka tygřic Markéta Šteglová příliš nadšená, nicméně i přesto se na semifinále těší. „Trošku jsem čekala a přála si, aby si nás vybraly Vítkovice. Bohužel se tak nestalo. Chodov je náš tradiční soupeř pro tuto část a určitě to budou kvalitní a vyrovnané zápasy se skvělou diváckou kulisou.“

„Herbadent je silný soupeř a nebudeme to mít asi tak snadné jako loni, ale poctivě se připravíme a nevypustime žádný souboj. Osobně doufám, že se bude opakovat loňský rok a do třetice zopakujeme náš postup do superfinále,“ komentovala semifinálového soupeře útočnice Jana Vávrová.

„Soudě dle obou letošních zápasů půjde o urputnou vyrovnanou sérii bez předem jasného favorita,“ tuší drama trenérka Chodova Michaela Marešová.

Tabulka soutěže
Obrázek