OSMNÁCTÉ KOLO PŘINESLO V EXTRALIZE ŽEN ZAJÍMAVÉ VÝSLEDKY

22. 1. 2017

Jičín v domácím prostředí obral o body Bohemians. Vítkovice si připsaly nejtěsnější vítězství letošní sezóny. Ostrava těsně porazila Liberec. ELITE z pozice favorita nezaváhalo. Třikrát ze čtyř zápasů rozhodl o vítězi náskok jediné branky, jednou dokonce až po základní hrací době.

Vítězství Jičína už není v letošní sezóně ničím výjimečným, tentokrát však tým z města pohádek obral o dva body Bohemians. Při tom Pražanky měly utkání poměrně pohodlně rozehrané a v polovině zápasu vedly 3:0. Pak však snížila Žůrková, která v poslední dvacetiminutovce v rozmezí jedné minuty stav vyrovnala. Po nevyužitém prodloužení následovaly nájezdy, v těch se po dlouhém přetahování zadařilo domácímu týmu.

Prohra Bohemians nahrává Chodovu, který dnes nestačil na lídra tabulky z Vítkovic. Mimo jedinou vítkovickou prohru z utkání se Židenicemi byl Chodov vůbec nejblíže k pokoření úřadujících mistryň a čerstvých vítězek Poháru České pojišťovny. O dalším tříbodovém zářezu na kontě Vítkovic rozhodl pouze jednobrankový náskok.

ELITE jako jediné odskočilo svým soupeřkám významněji a zvítězilo o branky tři, ještě do padesáté sedmé minutě ale drželo čisté konto. Olomouc ho nakonec vymazalo dvěma brankami z posledních minut utkání. Poslední zápas v Liberci si sice také podmanil papírový favorit z Ostravy, ne nadarmo ale byla nejlepší hráčkou vyhlášena jeho brankářka, která vykryla významnou střeleckou převahu Severočešek. Připsala si pětatřicet úspěšných zákroků.

V neděli Extraliga žen pokračovala zápasem mezi Židenicemi a Královskými Vinohrady. Pražanky držely se soupeřkami krok alespoň po výsledkové stránce celé dvě třetiny. V té třetí paradoxně své soupeřky vysoko přestřílely, bylo to ale Brno, které si na své konto připsalo čtyři branky. Vinohradům za stavu 3:1 nepomohl ani tlak a hra bez brankářky, naopak inkasovaly do prázdné branky dva góly a zůstaly tak opět bez bodů.