ČTVRTFINÁLE POKRAČUJE! ŽIDENICE OBRÁTILY PROTI TATRANU

20. 4. 2021

Konec sezony opět odvrátily florbalistky Židenic. Brňanky zvítězily v pátém čtvrtfinále Extraligy žen nad Tatranem 4:3 a překazily soupeřkám druhý mečbol. Zároveň si vynutily šestou bitvu, ve které budou usilovat o vyrovnání série.

Pražanky mohly rozhodnout o postupu už v neděli na hřišti Brna, nicméně neuspěly a série se vrátila k nim domů. Ani tam Židenice nezaváhaly, když tentokrát přetlačily své soupeřky 4:3. Tatran přitom dvakrát vedl a po dvaceti minutách měl mírně lepší pozici.

Změna přišla v prostředním dějství po brankách Barbory Sedláčkové s Evou Smutnou. Díky nim hostující hráčky ukázaly obrat z 1:2 na 3:2. Náskok jim však vydržel pouze půlminutu a chvilku před druhou sirénou znovu srovnal Tatran.

Rozhodující gól padl v závěrečné třetině z hole Martiny Indrové. Židenická střelkyně se prosadila necelých dvanáct minut před koncem utkání, čímž posunula skóre na 4:3 pro hosty. Ani druhý mečbol tak Střešovicím nevyšel a dojde na šestý duel čtvrtfinále.

„Do zápasu jsme nevstoupili ideálně. Chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do optimálního tempa. Následně ale odehrály holky utkání úplně fantasticky,“ usoudil člen trenérského štábu Židenic Jiří Starý. Podle něj se výkon podobal tomu v neděli.

„Jak už bývá tradicí, duel jsme dobře začali. Nicméně se nám v dalším průběhu nepodařilo odskočit, soupeř byl ve třetí části bojovnější a zvítězil. Proto budeme muset zpátky do Brna,“ doplnila trenérka domácích Michaela Marešová.

Série pokračuje ve čtvrtek 22. dubna, hrát se bude od 19 hodin na hřišti Židenic. Pokud by brněnské družstvo vyhrálo i potřetí za sebou, srovná zápasový stav na 3–3 a rozhodne ultimátní sedmé střetnutí.

Výsledek 5. čtvrtfinále Extraligy žen
Úterý 20. dubna

Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice 3:4 (branky: 2. Markéta Prontekerová, 12. Katka Nádeníková, 40. Kateřina Pisárová - 3. Barbora Sedláčková, 35. Barbora Sedláčková, 40. Eva Smutná, 49. Martina Indrová) VIDEOOHLASY TRENÉRKA DOMÁCÍ, HRÁČKA DOMÁCÍ, TRENÉR HOSTÉ, HRÁČKA HOSTÉ