BOLESLAV OBRÁTILA PROTI BOHEMCE, MISTRYNĚ NEZAVÁHALY

6. 11. 2021

Na prvním místě zůstávají florbalistky Vítkovic. V jedenáctém kole Extraligy žen porazily o sedm gólů Panthers Praha. Stejným rozdílem uspěl také druhý Chodov nad Olomoucí. Překvapení si ale nachystala Mladá Boleslav, jež otočila skóre proti Bohemians na jejich vlastním hřišti.

FbŠ Bohemians – MITEL Florbalová akademie MB 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Po vynikající otočce berou všechny body hráčky Mladé Boleslavi. Klokanky šly už do vedení 3:1, když se hned dvakrát trefila Kateřina Fousová. Ve třetí třetině však střelecky dominovaly Středočešky a i díky třem bodům Marie Jirkové (1+2) překvapivě porazily Pražanky 5:3. I když je Boleslav nadále předposlední v tabulce, přiblížila se vyšším příčkám. Zato Bohemians mohou po nedělních duelech spadnout tabulkou níže.

Branky: 17. Veselá, 23. Fousová, 36. Fousová – 20. Doležálková, 42. Janatková, 45. Hradcová, 47. Doležálková, 48. Jirková. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 53. Zásahy brankářů: Červová 15, Franková 2 – Klementová 19. ONLINE | OHLASY

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:8 (0:4, 0:3, 1:1)

Skoro čtvrt hodiny se hrálo bez branek, pak Chodov spustil lavinu a během necelých pěti minut nasázel čtyři trefy. V podobném duchu pak pokračovala i druhá perioda, v níž odskočily hráčky Jižního Města na rozdí sedmi branek. Až pět minut před koncem mířila přesně za domácí Kacelová, která alespoň zmírnila porážku.

Branky: 55. Kacelová – 15. Vachovcová, 16. Keprtová, 19. Štolbová, 20. Suchá, 22. Vachovcová, 27. Suchá, 31. Havlíčková, 49. Chudá. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 1:1, navíc Pešavová (OLO) 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 27. Zásahy brankářek: Schoupalová 15 – Christianová 12. ONLINE | OHLASY​​

1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha 9:2 (2:2, 5:0, 2:0)

V úvodní třetině držely florbalistky Panthers s favoritem krok, jenže po pauze Vítkovice utekly na přesvědčivý rozdíl. Během dvou minut si vytvořily solidní náskok o tři góly. Domácí tým nepřipustil žádné zaváhání ani v druhé polovině zápasu a došel si pro klidnou výhru.

Branky: 11. Husková, 11. Kubečková, 24. Buczek, 24. Kubečková, 26. Maroszová, 31. Husková, 40. Cholinská, 48. Buczek, 51. Trošková – 16. Žbánková, 18. Saffertová. Rozhodčí: Petřík – Podlesný. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 35. Zásahy brankářů: Příleská 9 – Mažaryová 20. ONLINE | VIDEO