OSTRAVA NEZAVÁHALA VENKU, VÍTKOVICE ZDOLALY TATRAN

18. 12. 2021

Dvěma utkáními startuje patnácté kolo florbalové Extraligy žen. Hráčky Startu98 nestačily v domácím prostředí na FBC Ostrava, které potvrdilo roli favorita výsledkem 9:2. Druhý souboj patřil vedoucím Vítkovicím, jež si upevnily čelo soutěže proti Tatranu Střešovice.

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice –⁠ FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:9 (0:3, 1:5, 1:1)

V první desetiminutovce šla Ostrava do solidního vedení 3:0, které ještě znásobila v prostřední části. Hned u tří gólů před poslední třetinou byla Veronika Rybičková s bilancí 1+2. Kunratice potom sice ještě korigovaly vysoké manko, na body už ovšem nedosáhly. Ostravanky tak poskočily mezi elitní trojku, zatímco Start má jen těsný náskok na devátou Boleslav.

Branky: 23. Špačková, 56. Špačková –⁠ 7. Pudišová, 8. Zagórska, 10. Mlejnková, 21. P. Hudáková, 31. Sigmundová, 32. Rybičková, 32. Niemczyková, 35. Vrlíková, 48. Zagórska. Rozhodčí: Beranová –⁠ Hejnová. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: Karli 16 –⁠ Dupčáková 15. ONLINE | VIDEO

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 10:5 (4:2, 4:1, 2:2)

Souboj prvního týmu tabulky se třetím se zatím vyvíjí lépe pro Vítkovice. Lídr soutěže se dostal v první třetině do třígólového vedení, jež pohodově navýšil během prostřední dvacetiminutovky. Do třetího dějství se Tatran ještě snažil zabojovat, svěřenkyně Tomáše Martiníka ale neklopýtly a pokračují v sezoně bez porážky.

Branky: 4. Buczek, 8. Ďuríková, 13. Ďuríková, 18. Maroszová, 26. Ferenčíková, 30. Cholinská, 37. Buczek, 39. Janatková, 56. Planková, 58. Staňková – 5. Želízková, 7. Kopecká, 28. Stůjová, 51. Býčková, 53. Stůjová. Rozhodčí: Petřík – Podlesný. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 68. Zásahy brankářů: Příleská 16 – Antalová 13. ONLINE | OHLASY