CHODOV VYHRÁL V ŽIDENICÍCH, VELKÝ OBRAT TATRANU

9. 1. 2022

V rámci sedmnáctého extraligového kola se hrají v neděli dva duely. Židenice na svém hřišti hostily Chodov, který si připsal jednoznačný triumf. O hodinku později započal duel Olomouce se střešovickým Tatranem, který nakonec ustál těžkou zkoušku.

K1 Florbal Židenice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:10 (1:3, 1:1, 0:6)

Chodov v první periodě potvrdil roli favorita a postupně si vypracoval vedení. Domácí se ale snažili a odměnou jim bylo snížení. Pražanky ve druhé dvacetiminutovce odskočily opět do tříbrankového náskoku, avšak druhým zásahem v utkání snížila Fuchsová.

Poslední perioda se proměnila ve střeleckou show v podání Chodova. Dvouciferný triumf hráček z Jižního Města dovršila jedenáct vteřin před koncem Vachovcová. Hattrickem se blýskla Suchá.

Branky: 18. Fuchsová, 34. Fuchsová – 8. Marková, 16. Belicová, 18. Suchá, 31. Plášková, 43. Štolbová, 51. Belicová, 51. Vachovcová, 54. Suchá, 59. Chudá, 60. Vachovcová. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Bez vyloučení. Diváci: 43. Zásahy brankářů: Večeřová 34 – Christianová 13. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FBS Olomouc – PSN Tatran Střešovice 4:7 (1:1, 3:3, 0:3)

Jako první udeřily florbalistky Tatranu, už ve druhé minutě se trefila Býčková. Domácím se velmi rychle povedlo srovnat zásluhou nešťastného vlastního gólu Romančákové. Ve druhém dějství odskočila Olomouc po gólu Pejzlové a dvou trefách Peterkové do náskoku 4:1.

Překvapení se ale nekonalo. V posledních šesti minutách prostřední třetiny se Pražankám povedlo srovnat a krátce po startu třetího dějství vsítila rozhodující trefu Beránková. Střešovice pak přidal ještě další dva zásahy a defintiivně zlomily odpor Hanaček.

Branky: 4. Romančáková (vl.), 25. Pejzlová, 33. Peterková, 34. Peterková – 2. Býčková, 35. R. Korbelářová, 35. Želízková, 39. Romančáková, 41. Beránková, 51. Břešťálová, 57. Kopecká. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 63. Zásahy brankářek: Schoupalová 29 – Antalová 9. | ONLINE | VIDEO | OHLASY