VÍTKOVICE SLAVÍ VÝHRU V DERBY, JIČÍN PŘETLAČIL BRNO

8. 1. 2022

Dvojici zápasů přinesl sobotní rozpis Extraligy žen. V sedmnáctém kole soutěže zvládly derby Vítkovice, které zdolaly FBC Ostrava. Svěřenkyně Tomáše Martiníka tak potvrdily umístění na čele tabulky s padesáti body. Dále vyhrál Jičín nad posledními Bulldogs Brno.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 9:7 (4:2, 4:3, 1:2)

Přestože skóre otevřely Ostravanky, domácí florbalistky výsledek překlopily ve svůj prospěch. Hned dvakrát během první třetiny asistovala Barbora Husková. Ve druhém dějství si Vítkovice ještě pojistily slibný náskok, přestože jejich soupeřky dotahovaly rozdíl.

Také ve třetí části bojovala Ostrava o vyrovnání. Necelých pět minut před koncem chyběly svěřenkyním Jakuba Robenka pouze dva góly, Vítkovice ale situaci zvládly. Vítězstvím se tak posunuly na padesát bodů v extraligové tabulce, upevnily první příčku a prodloužily svoji šedesátizápasovou neporazitelnost.

Vedle Huskové, jež ke dvěma přihrávkám přidala i jednu branku, byla nejproduktivnější hráčkou domácích Vendula Maroszová (2+1). Osmnáctiletá střelkyně přitom ještě neproměnila trestné střílení zkraje třetí fáze.

Branky: 6. Trošková, 6. Staňková, 8. Seevaldová, 11. Maroszová, 26. Husková, 30. Seevaldová, 39. Cholinská, 40. Cholinská, 56. Maroszová – 5. Zagórska, 19. Pudišová, 36. Rybičková, 39. Hudáková, 40. Zagórska, 45. Hudáková, 53. Pudišová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváků: 139. Zásahy brankářů: Příleská 17 – Tomšová 9. ONLINE | OHLASY

KM automatik FBK Jičín – Bulldogs Brno 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Krátce po začátku duelu dávaly na 1:0 buldočky, za něž se střelecky prosadila Aneta Koláčková. Rychlým vstupem do prostřední dvacetiminutovky však reagoval Jičín, když upravoval čtrnáct sekund po úvodním buly na 1:1. A v polovině zápasu šly domácí hráčky poprvé do vedení díky Gabriele Žůrkové. Brňanky se už do hry o body nevrátily a domácí tým potvrdil vítězství góly z poslední třetiny.

Branky: 21. Müllerová, 31. Žůrková, 50. Bachmaierová, 55. Preisslerová – 4. Koláčková. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 1 + Růžičková 5:0. Využití: 0:0. Diváků: 54. Zásahy brankářů: Vokatá 22 – Marková 29. ONLINE | VIDEO